Neviem, co chcem

Príspevok v téme: Neviem, co chcem
martin96

Dobry den vsetkym, mam trochu zvlastny problem a nemam sa velmi s kym o tom porozpravat tak, aby som dostal nezaujate, objektivne nazory. Mam 22 rokov, studujem v zahranici informatiku, ktora ma bavi. Problem je, ze ochvilu studium dokoncim, a neviem, co vlastne chcem robit. Pochadzam z juzneho slovenska, z kludneho prostredia, a musim sa priznat, ze po tych rokoch som stale nejak neprisiel tym velkomestam na chut. Ano, clovek tu ma takmer neobmedzene moznosti, moze robit skoro vsetko na co si spomenie. No napriek tomu, by som radsej zvolil kludnu dedinu v prirode, kde clovek moze vyjst na zahradu, ma sukromie, moze zajst do prirody, a netrva mu premiestnovanie z miesta A na miesto B hodinu. Tu nastava vsak prvy problem, ak chcem zostat v odbore, taketo miesta pre mna velmi nepripadaju v uvahu. Ano, su ludia, ktori robia napr. programatorov odkialkolvek, no ja sa uberam trochu inym smerom, a to sa takto velmi robit neda. Druha vec je, ze napriek tomu, ze ma IT bavi, neviem, ci sa chcem zamestnat v nejakej firme, a makat pre niekoho ineho. Mozno mam trochu negativnu skusenost z mojej terajsej prace, ktoru mam pocas skoly. Minuly rok cez leto si vsetci skusenejsi ludia behali po dovolenkach, a ja som tam makal po 9 hodin lebo sa nestihalo, terminy projektov trebalo dodrziavat, a moj tyzden vyzeral praca, po praci jedlo, a rovno spat. Toto ma velmi rychlo prestalo bavit, kedze som nic ine nerobil len pracoval a spal. Dalsim problemom, a teraz to mozno vyznie divne, su peniaze. Samozrejme, ze tie nie su prvorade, vazim si najviac zdravie, a ze mam super rodinu, no chcel by som sa pokusit si spravit zivot este o nieco krajsim a splnit si nejake sny. Ak by som zostal radovym zamestnancom, ako ITckar sa sice nebudem mat zle, ale na veci, ktore by som chcel budem setrit strasne dlho, ak vobec. Dalej tu mam trochu existencny problem, skoncim skolu, a kde budem byvat potom? Mozem si najst nejaky zdielany byt a byvat s niekym, ale dostanem sa do stadia, kedy nebudem najskor vobec stastny. Som zvyknuty na klud, sukromie. Tlacit sa v jednom byte s dalsimi ludmi, nechcem takto zit… Alternativou je zobrat si hypoteku a kupit si nieco vlastne, kedze platit si sam podnajom mi pride strasne kontraproduktivne, budem platit za nieco, rozhodnie nie malo, a ani to vlastne nie je moje. Brat vsak hypoteku na 30 rokov v 20tich rokoch sa mi velmi nechce. Rozmyslam, ze zacnem s niecim podnikat, s niecim vlastnym, mozno aj uplne v inej oblasti ako IT, no rodicia ma od toho odhovaraju, ze sa mam drzat svojho “remesla” Na druhej strane, tiez nechcem aby vyslo celych 5 rokov studia navnivoc, ktore vobec neboli jednoduche a hlavne ked ma to bavi, ale proste sam neviem, co chcem, a co vlastne mam robit. Chcem byt hlavne stastny, a nezit zivot podla nejakeho napisaneho scenara. Skoncit skolu, zamestnat sa a pracovat pre niekoho do konca zivota. Mozno som to napisal tochu chaoticky, niektore veci ked tak este upresnim, no neviete mi poradit, kde a ako hladat tu spravnu cestu? Dakujem.

nepanikar

tak sa pytam co to vlastne v tom IT robis. A este v akej krajine to v zahranici zijes. To je asi posledny odbor kde by si mal spomenut problem s peniazmi. Skus sa zastavit a trochu zamysliet. Myslim ze si si postavil prilis vela murov a hranic o tom co by si chcel a co sa neda. Co tak si prenajat 1-2 izbak, najst si pracu co ta bavi a o 2-3 roky uvidis co dalej? Zacni zit. spoznavat a postupne sa prepracujes kam chces. Aj pri meste mozes byvat na dedine a mat klud. Pracujem v IT v zahranici, a uprimne, ani sa nepozeram na to co kolko stoji ked robim nakup, platim najom, odkladam cash a za 10-15 rokov si kupim nieco za hotove. To ze som teraz v podnajme ma vobec netrapi. Nechci vsetko naraz.

ped

Na otázku neviem čo chcem, si môžeš odpovedať aj tak, že si povieš: I want it all. Postarší pán sa pýta Marienky: Janíčko je ešte doma? Marianka: áno, Janíčko je ešte doma, ale vence už odniesli.
Ono, ak chceš niečo priviesť do vyššieho levelu, tak predtým musíš absolvovať všetky predošlé levely. Možno, ak by si získal nejaký zlatý bonus, tak ťa to vyneslo na Olymp priamo, ale to je málo pravdepodobné. Neviem, čo som chcel vlastne povedať, ale asi mám pravdu:-)

menoooo

ahojte martin96

život :)

"povinnosťou" každej duše je byť šťastná :)
fyzicky je na tejto Zemi veľa možností, dokonca každý tvor má iné ...

keď človek nevie, ako ďalej .. otázkou je, prečo opustil to, čo fungovalo :)

inak povedané, život na Zemi ide ďalej, bytosti sa rodia, starnú, vyvíjajú ... je dôležité byť šťastný, pretože mnohé zmeny sú akoby "nadstavby/vyčerpania" : ) napr. keď je človek dieťa, keď človek žije pri rieke, pri mori, vo vnútrozemí atd ...

aj Váš/tvoj život ..v skutočnosti chceme len žiť, aj zmyslom tohto príspevku nie je zmysel, ale tá radosť z vytvorenia témy, z prispievania, z komunikovania, z učenia, z presadzovania názoru, z čítania, zo sedenia ..

zmysel je produktom mysle
radosť je produktom pocitov

človek nevie, čo chce .. resp. človek nič nechce :)
možno napríklad nič nechcete, ste spokojní so životom presne takým, ako je :) .. čo je v podstate prirodzené pre všetky bytosti tu na Zemi, sú tu zvyknuté žiť, sú tu šťastné..

my ľudia sme iní, máme radi cestovanie, máme radi vývoj, máme radi prácu, sme zvyknutí na ľudskú kultúru ..

teraz je piatok, skúste vísť niekde na kopec a popozerajte :) okolo seba, ľudí, počasie ... pozerajte a všímajte si "konanie", kto čo robí a prečo to robí

veľmi pekne vidno, že všetci si žijeme svoj život, ale fyzicky sa nachádzame v jednom prostredí ... ale žijeme svoje životy :) napr. v tom istom čase, ako niekto perie prádlo, je dôležité pre nejakého človeka v japonsku aby napr. vypol polievku čo varí, rovnako pre nejakého chrobáčika aby sa presunul, pre žabu aby doskákala niekam, pre niekoho pri pokladni aby spočítal peniažky, pre niekoho kto ide do práce sa dobre najesť atd atd atd .... tých "spirituálnych" životov tu na Zemi prebieha aj teraz mnoho, tie sú podstatné ...

buďte šťastní v živote : )

v živote neexistuje správna/nesprávna odpoveď, pretože život poskytuje slobodu, možnosti ...
napríklad ako píšete, pokojné prostredie ponúka kľud, ale neponúka Vám počítače .. a zase naopak .. je to možnosť : ) ak chcete tretiu možnosť, musíte si uvedomiť, že sa zbavujete tých iných možností
(niečo ako keď sa človek rozhodne bývať na dedinke, je dôležité aby vedel že nechce bývať v meste ......

Každý máme svoje radosti :) Keď niekoho baví robiť na počítači, je to pre neho zrejme ľahké .. keď niekoho baví hrať futbal, zrejme to bude pre neho ľahké

www.youtube.com

vy povedzte aký život chce žiť :) žite tak :) alebo kľudne inak :)

trubko1

Ja si myslím, že by si mal vydržať. Máš 22 rokov, vyhliadku dobrého zamestnania, IT je cenené. Popracuj, kúp si byt, nejakú dovolenku hádam budeš mať a sústreď sa na to aby si si napr. v 30 tke mohol plniť sny. Len tak bez roboty samé od seba to nebude. Alebo keď máš v 22 ch problém, že sa ti nechce robiť od rána do večera, tak si nájdi bárjakú robotu na 8 hodín za min. mzdu a budeš mať kopu voľna. A v 30 tke budeš mať hovno a biť si hlavu, že v tých 22 ch si mal predsa len makať.