Lúčenie sa

Príspevok v téme: Lúčenie sa
AnxiousPerson

Dobrý večer.
Lúčili ste sa so spolužiakmi a učiteľmi tesne po maturitných/záverečných skúškach ? Ak áno, ako to prebiehalo ?

Ja veľmi na lúčenie nie som. Nemám to rada. Najradšej by som bez slova odišla (aj tak by si to nikto nevšimol, nemajú ma radi).
Psychická šikana a ohováranie. Toto som v škole prežívala a zanechalo to na mne stopy.
Myslím si, že bude normálne, keď odtiaľ bez slova a lúčenia odídem.

NeznamyTHM1986

Ja som napr. absolvoval pred maturitami posledný zvonček, no na nejaké posedenie po maturitách sa neobťažovali ma zavolať (takisto po škole nikto sa neobťažoval ani držať kotnakt abo čo)...
Tak preto terza školu berem ako uzavretú minulosť (aj keď na druhej strane neni to o tom, že keď stretnem dakeho spolužiaka tak mu podrežem krk to určite nie .D) a keby napr. dakto pozýval na nejake pomaturtiné stretnutie, s kľudným svedomím by som to odmietol
Čiže keď tu rozlučku budeš mať v pčku, nič sa nestane a keď ťa fakt šikanovali abo čo - tak mať to v pčku je najlepšia vec čo môžeš spraviť.

Inbetweener

Či je to 'normálne' ťa nemusí trápiť. Ak to tak budeš cítiť, choď, prípadne sa rozlúč len s tými pár ľudmi (ak sú), ktorí boli najviac OK a na zvyšok kašli.