bulimia

Príspevok v téme: bulimia
cojaviemmm

Ahojte. Zacala som nedavno s chudnutim. Len zdrava strava a kalorie si pocitam a jem dostatocne. Obcas si zacvicim. Mam 165 a 90kg. Cize zdaleka nie anorekticka.... :D ale obcas ked dostanem brutalnu chut na nieco mega kaloricke tak si to dam ale uz dva krat som to skusila nasledne vyzvracat... Zaujimalo by ma kedy je uz ta hranica a moze mi to naozaj dost ublizit alebo popripade ako mi to moze ublizit ... ked by som to robila maximalne 1x do tyzdna

chimchim

V podstate mozog je veľký mechanizmus, ktorý je vždy na niečom závislý a je náchylný na závisláčenie, práve v období adolescenta. Preto prosím, aby si si prestala vydavovať potravu skôr, než si tvoj organizmus urobí na tomto závislosť. Aj keď si osobne myslím, že takýto vek je príliš nízky na nejaké chudnutie, určite by som zvolila zdravšie jedlo, so záverom, že po mrške bulímii zostaneš so zničeným chrupom a nezabehnutým organizmom. Veľa šťastia pri zdravšom chudnutí !

cojaviemmm

dakujem za odpoved :) ak sa mozem opytat tak preco si bulimicka ak vies o tych nevyhodach ...ci uz si na tom zavysla ? Nechapem ako moze vzniknut na tomto zavyslost

bulibuli

Raz do týždňa to podľa mňa až tak neškodí, len pozor, zvracanie je dosť návykové a ľahko do toho môžeš spadnúť až tak že budeš zvracať niekoľkokrát denne. Začne sa ti striedať ten vlčí hlad, nasledne po jedeni a zvracani, lebo budeš mať výkyvy cukru v krvi. Sama som bulimicka uz niekoľko rokov, takže viem o čom hovorím. Je lepšie zvýšiť pohybovú aktivitu ak už si dáš niečo kalorické, ako strkať prsty do krku. Bulímia poškodzuje takmer celé telo tak pozor na to!! Môžu ti zlyhať obličky, či srdce.