Príprava pre prípad úmrtia

Príspevok v téme: Príprava pre prípad úmrtia
Kamo123

Zdravím, chcel by som si spraviť akúsi prípravu preprípad keby som náhodou umrel aby moja rodina musela čo najmenej vecí riešiť prípadne sa nestratili nejaké veci. Viete poradiť čo všetko by som mal zahrnúť? Prípade koľko vyjde cca rakva + pochovanie? Ak mám nejaké finančné účty tak ich nejako spísať aby sa k nim rodina dostala? Týmto posledným myslím peňaženky na kryptomeny. Nebudú mať problémy ak by vybrali odtiaľ kapitál po mojej smrti?

ped

Treba jesť cesnak a aj smrtka si to zaraz rozmyslí, či to riskne s tým vašim raňajším močom, pardon dychom, alebo nie.

Jana Lukacova

Kamo123:

je užitočné, ak má človek svoje veci, ako sa hovorí naporiadku...

Vaša near-death skúsenosť Vás však v prvom rade upozorňuje na to, aby ste niečo vo svojom živote zmenil.. Jej cieľom nebola "príprava pre prípad úmrtia" - sústreďujete však na ňu pozornosť, pretože nechcete čeliť potrebnej zmene, tomu nepríjemnému, čo vo Vás zážitok vyvolal...

ped

Môj sused/človek asi napísal dom na svojho psa, lebo okrem psa po jeho smrti 2 roky v tom dome nikto nebýval. Ani hlučná hudba tomu psíkovi/susedovi nevadila, nikdy mi nič na to nepovedal, dá sa s ním dobre vychádzať. Keď je spln, tak vtedy to zvyčajne obidvaja roztočíme, tzv. Moon barking party, dobre nám to ide, on má vyššie oktávy a ja tie nižšie:-D Len neviem, že čo sa stalo s tým kanárikom, lebo už nečviriká. Asi ho zjedla mačka, to je jedno.

0vecka

Omen az na tie kryptomeny.

ak mas kryptomeny tak aspon niekomu z rodiny vysvetli ako sa pouzivaju a napis na papier potrebne udaje a mozes to urobit napr tak ze mas dva papiere alebo aj maily v kazdom bude polovica udajov a tie posli dvom osobam. Najlepsie mladsim alebo rovnako starym ako si ty. To pre pripad ze by niekomu napadlo sa obohatit este za tvojho zivota.

Omen

K tvojmu kapitálu, a teda aj k peniazom, sa rodina dostane AŽ po skončení dedičského konania, doručení osvedčenia o dedičstve a vyznačení doložky o jeho právoplatnosti.

Kamo123

Nebojte neplánujem žiadnu samovraždu ale nedávno som zažil na motorke near-death skúsenosť a niečo sa vo mne zlomilo. Pre prípad, žeby som nabudúce nemal také šťastie by som chcel aby som mal takéto veci naporiadku a ulahčiť rodine čo najviac starostí so mnou.

Pôvodne som neplánoval až tak do úradných vecí zájsť ale možno ten notár by nemusel byť zlý nápad ho navštíviť.

Blablab

Vsetko ries oficialnou cestou a teda cez pravnika. Ziadne take ze rodine napises na papier hesla. Prosto zajdi za pravnikom, ten ti najlepsie poradi. A v pripade tvojho umrtia, informuje pozostalych