Zbytocne uzivanie Sumamed 500

Príspevok v téme: Zbytocne uzivanie Sumamed 500
Ermak

Ahoj.
Kvoli bolestiam v prinosnych a celovych dutinach som dostal od OL jedno balenie Sumamed 500.
Alergologicka a imunologicka povedala ze to bolo predcasne ze nevie na zaklade coho sa tak OL rozhodla.Zvlast ked sa k tomu nevyjadril ani ORL lekar.Teploty nemam len citim celo a tlak v prinosnych dutinach.Krv mi nebrala.
Mam z toho taky pocit ze ATB ma chcela mat z krku a preniest zodpovednost inde.
Moze zbytovne uzitie Sumamedu nejak poskodit telo,pokial tam neni bakteria na ktoru je urcrny a neni tam odozva?

Ermak

Dakujem za nazor vidim ze sa vyznas.
Ja som mal trochu strach lebo som pocul ze zle navrhnute Atb moze sposobit viac zla nez uzitku.
Neviem sice ako to bolo myslene ci nejak toxicky bakterie zareaguju ci co.
Ok tak pojdem za nou,poviem nech mi da na Orl listok a pojdem to tam riesit.Dakujem.

Ermak

Tak nejak.Kukne do karty a povie,co dame co vam robilo dobre.A potom buchne sumamed a hotovo.
To co pises ze rozbor krvi,stery,atd.Ani raz som nieco take u nej neabsolvoval teda lepsie povedane ma na nic take neposlala.Alergik som ale uz 3 roky klud,len takto sem tam kychnem.Volakedy som bral Zenaro ale uz neni treba povedala alergologicka pred cca rokom a pol.
Sice momentalne nemam ziadnu lebo chodila do roboty o hodinu dve neskor ci co tak ju prepustili.

Bol som aj u neurologa ci tie divne bolesti nemaju inu pricinu ale ten ma po 10 min.ubezpecil ze to je stres a tenzna bolest.Tiez tomu moc nedal.
Len co to ma s bolestou ktora ide niekde z okolia nosa,potom v dutine,raz nad okom raz na temene.
Teraz zas citim spanky ale aj dutiny pod ocami.
Bol som u dvoch lekarov a diagnozu neviem.
Chcem zmenit obvodaka ale jeden co som ho mal vyhliadnuteho nebere,dalsi zatial neodpisal tak cakam a tlacim Atb.

Biela Kobra

Obvodni lekari sa zvyknu upnut na jeden liek, hlavne ak ti ho uz raz predpisali a dobre si ho toleroval, tak pozrie do karty a da ti ten isty. Moj nazor, bakterie v dutinach za tri dni nevytlcie, niekde ti ostanu, a preto sa ti problemy opakuju. Treba urobit stery a testy, na ktore antibiotikum tvoje bakterie reaguju, a take by si mal uzivat. do chrupaviek a kosti prechadza napr. Augumentin, ale nie je povedane, ze akurat tebe urobi dobre, na to sluzia tie testy. Pripadne vobec nejde o bakteriovu infekciu ale alergiu a mal by si to riesit s alergologom. Takze najprv opakovane stery a krv, potom lieky. A u alergologa tiez v prvom rade urobit testy. Neopakuju sa ti rovnake problemy v rovnakom rocnom obdobi?

Ermak

Diiik moc za nazor.

Biela kobra;
pises ze skor nejake antibiotikum co prenika hlbsie do tkaniva.Vies mi poradit aj nazov aby bolo co najsetrnejsie a najucinejsie?A aky rozbor krvi treba spravit,co ziadat pretoze ona povedala ze ked nemam teplotu netreba.To je inac dost zvlastne ze citim celo,nos a nad ocami a tam tu oblast a teplotu nemam vyssiu ani o 0,1 C.
Skusim na nu tlacit pretoze ked som mal dolne dychacie cesty tak dala sumamed,prinosne dutiny sumamed,celove dutiny sumamed.Vobec to nestrieda.Za posledneho asi 3,5 roka som ho bral 3x a celkovo asi 5x.
Ta obvodna lekarka co som mal pred nou to striedala aby telo neprivyklo.

Biela Kobra

Summamed je jednorazovo silne trojdnove antibiotikum so sirokospektralnym ucinkom. Berie sa aj pri zapaloch dychacich ciest, nosohltana a pod. Ak mas v dutinach bakteriu, zvolila by som skor antibiotikum, ktore sa berie 10 - 14 dni zamerane na dutiny, resp. ktore prenika aj do hustejsich tkaniv. Uvidis, co ti vyjde z krvi. Tri dni summamedu by ti ublizit nemali, ludia mavaju zvycajne hnacky, ale poznam pripady, ked sa po summamede objavil tinnitus. Jedz probiotika. Samozrejme, ak ani po summamede problemy s dutinami neustupia, treba kompletnejsie vysetrenia, krv, opakovane vytery, prip. endoskopicke vysetrenie na ORL. Preplachovanie morskou vodou, lokalne antibioticke kvapky do nosa a tak. Drzim palce.

Thor77

Ze vraj dobre antibiotikum,silne a vcelku dobre tolerovane.Ked uz si ho zacal brat dober,neviem ci moze okrem zbytocne vymlatenej crevnej mikroflory urobit nieco horsie.To poradi niekto kto ma skusenosti.

Kapor_BA

Ta tvoja obvodna to bude nejaka "odbornicka"rychlovecka ked bez odberu vie ci ide o virusove ochorenie alebo bakterie alebo alergologicke.

Sumamed som nikdy neuzival neviem ci moze mat len take kondicne uzivanie nejaky vedlajsi efekt ale jednu radu ti dam,vymen obvodacku co najskor.Lenivost,nekompetentnost v zdravotnictve = problem.