problemy so zubom- osmickou

Príspevok v téme: problemy so zubom- osmickou
lyra

ahojte, vie mi niekto poradit? mam 20 rokov a problem s osmickou, s predchadzajucimi bolo vsetko ok, ale tato tretia mi strasne tlaci na tu kozu ci co je to tam vzadu a zapaluje sa mi to, a napriek tomu, ze dodrziavam ustnu hygienu, zapacha mi z ust..uz som z toho na nervy, zubarka mi povedala, ze si mam akurat poriadne umyvat zuby ze to prejde, ale ja mam nervy uz aj pobozkat svojho priatela, stale mam zuvacky v ustach a neviem, dokedy ma to bude bavit (nie, ze by ma to teraz bavilo). skusam si na to davat salviu, ale nepomaha..vie mi niekto pomoct, aby mi tak nepachlo z ust, citim sa trapne..mam pocit, ze mi to aj zacina hnisat...porazi ma...dakujem ..:(

janulienka22

lyra, to sa stava, mnoho ludi si to musi nechat vytrhnut. Vatovou tycinkou je malo, chce to niecim ostrejsim prejst v okolo zuba pri dasne, tam je hnis. Zda sa vsak, ze to mas ovela horsie, ako som to mala ja, naozaj by si si to mala dat vytrhnut.

Ivka 1

Je to vlastne taká pohotovosť cez deň.To ak nejaký zubár nemá za seba určené zastupovanie,tak tam by Ti mali pomôcť.

Ivka 1

Lyra v nemocnici kam patríš podľa obvodu
majú určite žurnálne kreslo. Popýtaj sa
dole na informáciach,určite Ti poradia
alebo zájdi dnes na pohotovosť.

lyra

janulienka22, ja sa to snazim si cistit aj vatovou tycinkou, ale akonahle sa toho dotknem, nenormalne ma to boli...dnes ma uz boli aj prava strana sanky..moj oco mi stale hovori, ze nech nezvelicujem, ze osmicky rastu kazdemu, ale toto uz nezvladam..hornu osmicku mam uz rok prerezanu v pohode, len tato dolna vpravo je strasne, mam ju celu zarezanu do dasna

janulienka22

Vycistis, samozrejme, s tvrdym y. V Kosiciach su dobri zubari, co by ti to vytrhli, ja sa na to ale nechystam, brrrr.

janulienka22

lyra, ja mam 25 rokov a tiez mi zacali rast vsetky osmicky naraz. Vpravo hore to uz je ok, vlsvo dole to je problem, po cca dvoch rokoch sa konecne objavila cast zubka a pritom mi obcas napucha dasno vpredu...Zapacha ti to preto, lebo tam mas hnis, ktory musis odstranit. Ak pouzivas dentalnu nit- co by si mala-tak si tam posprtaj a uvidis, ze si to tam vicistis. Ja som si okolie cistila sparatkom, vychadzal hnis, teraz je to uz ok, ked kusok zuba vykukol. Kloktat mozes ostosest, ale pokym si to nevycistis - nevysprtas okolie zuba, smrdiet to bude. Zubari mi radia dat si to vytrhnut, aj ostatne neprerezane, ale pokym nemam problemy, takuto torturu podstupit nechcem. Ty by si vsak zrejme mala uvazovat dat si to spravit chirurgickemu dentistovi, kasli na svoju zubarku, zisti si nejakeho dobreho chirurga a zajdi tam.