Namýšľam si?

Príspevok v téme: Namýšľam si?
Eheriska

Ahoj. Už pár rokov na sebe pozorujem, že mám také zvláštne stavy, vôbec neviem ako to nazvať. Začalo to, keď som si namýšľala, že ma pichá pri nadychovaní pri srdci, potom som mala pocit, že hyperventilujem a teraz po novom stále myslím na to, ako dýcham a hneď keď si to predstavím začnem dýchať rýchlejšie, celá sa začnem potiť a je mi na odpadnutie, nemôžem jesť ani byť v kľude, lebo je to taký pocit ako keby som naozaj prestávala mať kontrolu nad sebou. Toto všetko sa ale deje len keď sa na to sústredím. Rýchlo sa snažím nájsť si nejakú aktivitu a zamestnať myseľ a vtedy mi nič nie je. Proste pokým sa na dačo neupnem a nezačnem príliš sústrediť, som úplne v pohode. Ani teraz nemôžem zaspať a neviem čo robiť. Neviem to kontrolovať. Obvodáčku nemám príjemnú a bojím sa jej, uvedomujem si, že to môže byť prípad pre minimálne psychológa ale bojím sa, že budem pôsobiť ako hypochonder. Stretli ste sa s niečím podobným? Čokoľvek mi pomôže, prosím. Mám 20 rokov

Zuzazuza

Nemusis byt z toho v strese. Je to slabsia panika, uzkost. Byt tebou, vyhladam psychologa, myslim, ze k psychologovi ziadny vymenny listok nepotrebujes. A ona/on ti vysvetli, co sa s tebou deje a posnazi sa najst pricinu. Nie je to nic divne ani nezvycajne, ani vazne, to, co sa ti deje. Je dost mozne, ze s tebou bude nacvicovat relaxacne techniky, ktore tvoj problem vyriesia. Netrap sa zbytocne, ked nemusis, a chod k psychologovi. Doda ti to aj klud, ked sa o svojom probleme porozpravas s odbornikom. Neboj sa, budes zase v poriadku.