Je to alergia?

Príspevok v téme: Je to alergia?
LeaLee

Ahojte všetci. Pred týždňom sa mi extrémne vyhádzala pleť na tvári s následným absolutným až by som povedala presušením, skoro až popáleninami - pripisovala som to make upu, ktorý však používam už dlhšie a nikdy som s ním pred tým problém nemala alebo odličovaciemu oleju, ktorí mi však podobný problém nikdy pred tým (celú zimu) problém nerobil, no do 2 dni mi ešte opuchli oči - nasadila som zodac, opuch zmizol, pleť sa čiastočne zlepšila (aj po návšteve kozmetičky), zodac som vysadila. Prešli asi 3 dni a suchá pleť sa mi opäť vrátila v ešte horšom merítku, opäť presušená až popálená, bolestivá, svrbivá, opuchnutá, podráždená, červená, vytvorili sa mi dokonca maličké pľuzgiere, oči opäť opuchli, dokonca sa mi vytvorili červené žilky na bielku z pravdepodobného podráždenia. Dnes som opäť nasadila zodac. Podobný problém s pleťou som mala aj minulý rok približne v marci/apríli. V minulosti mi robili 2-krát testy na alergie klasického typu u alergológa - nič sa nezistilo, testy na alergie u kožného lekára na parfémy, krémy, make upy - nič sa nezistilo. Kožný mi doporučil obklady a čakať. Môže to byť predsa len alergie na nejaký druh peľu alebo niekoho podobné, keďže je ho tento rok vo vzduchu enormné množstvo alebo je to pravdepodobne spôsobené niečim iným? Je možné že jarné alergie ovplyvňujú aj stav pleti v takomto spôsobe? Mám brať zodac naďalej, pomáha v týchto prípadoch? Prípadne ako liečiť tento problém? Známa mi doporučila hroznový a konopný olej na pleť. Máme s tým niekto skúsenosti. Som už zúfalá. Ak áno budem vďačná za každú jednu odpoveď, komentár, pripomienky, rady, typy, triky. Ďakujem krásne a prajem príjemný zvyšok rána/dňa/večera.

Omen

Žiadna alergia na peľ, ale alergia na kozmetiku, ktorú používaš na tvár! Pomôže ti len to, ak ju prestaneš používať.