Fimoza - Obriezka

Príspevok v téme: Fimoza - Obriezka
mato1478

Dobrý deň, mám už odmalička problémy s fimozou, nedá sa mi pretiahnuť predkožka za žaluď ani v pokojnom stave bez bolesti. Používal som cca dva týždne masť s účinnou latkou bethametasone(na obale je uvedené 1mg tejto látky). Výsledok je že sa mi to trocha povolilo, predtým bolo takmer nemožné aj v pokoji dať predkožku za žaluď, teraz sa to dá ale je to trocha bolestivé. V stoporenom stave je veľmi bolestivé mať predkožku za žaluďom a ak sa mi niekedy stalo že sa tam predkožka predsa len dostala tak bolo nemožné ju dostať spať, musel som použiť studenú vodu a postupne to už šlo. Tá bolesť je neuveriteľná, mal som už popáleninu, zlomeninu no toto je ešte bolestivejšie. Bol som u urológa a ten mi povedal že vtom nevidí problém ale že mám prísť za mesiac na kontrolu. To bolo vo februári a odvtedy sa na urológii nepracuje a možno to bude trvať ešte mesiac. Problém je že ja už nechcem strácať ani deň, chcem to vyriešiť čo najskôr. Problém je že nemôžem vyčistiť smegmu pod predkožkou, je mi trápne to písať no proste je to nemožné pretože aj ak dám predkožku za žaluď v pokojnom stave a nejako tá bolesť sa dá vydržať akonáhle začnem odstraňovať smegmu tak ten citlivý žaluď okamžite začne pumpovať krv a začne mi predkožka škrtiť žaluď a potom je to už na nevydržanie. Pre mňa ako laika je najlepšie riešenie čiastočná obriezka(odstránenie zúženej časti) a taktiež prerezanie krátkej uzdičky. Má niekto skúsenosť s takým zákrokom? Ako to prebieha? je potrebné niečo platiť alebo je to hradené poistovnou? Ako dlho sa to bude hojiť? Taktiež neviem či bude problém tá smegma, či sa proste zahojí a potom to vpohode vyčistím...

Cliattsi

Ja nemám skúsenosti s obriezkou, ale skús si pozieť toto, možno ti to pomôže
www.google.sk

www.youtube.com

Kup si takú sadu, alebo si iu môžeš aj vyrobiť. Neskúšal som. Mne ale pomohla nejaká tá kortikoid. masť od dermatovenerológa- toho by si mal ešte.navštíviť.
Tie krúžky, čo sú vo videu, by si si nejako mohol vyrobiť aj sám, ak.to nechceš kupovať.