Sínusová tachykardia

Príspevok v téme: Sínusová tachykardia
Sonrisita

Dobrý deň,
Chcela by som sa poradiť s niektorými z vás ohľadom tachykardie a všetko okolo nej. Mám 20 rokov a len nedávno som skončila strednú školu. Asi pred dvoma rokmi som začala pociťovať hroznú únavu a slabosť, také zvieranie na hrudi a akokeby úzkostné stavy, závrate,no nevenovala som tomu pozornosť. Som veľmi stresový typ človeka takže som tieto príznaky pripisovala veľkému stresovému napätiu, neustálej nervozite a podobne. Tento rok , teda v septembri som nastúpila na vysokú školu v cudzine, a ochorela som , klasická chrípka. No v ordinácii u lekárky som sa dozvedela o inej diagnóze. Asi 10 minút aj viac možno ma neustále počúvala a potom mi odmerala tlak a zmerala 3 krát pulz. Pulz som mala príšerne vysoký 160 alebo tak nejak. Lekárka sa ma začala vypytovať , že či sa mi zdá normálny tento tep a neustále bušenie srdca a keďže som asi už dva roky na tom takto , moja odpoveď bola že áno. Spravila mi EKG a diagnostikovala mi sínosovú tachykardiu so slovami, že sa mám snažiť byť v kľude, nestresovať sa a veľa oddychovať. O to sa snažím doteraz, no posledný mesiac zažívam naozaj nepríjemne stavy. Mám príšerne bolesti na hrudi, taký neustály a silný tlak, pálivosť, ťažko sa mi dýcha, aj keď ležím, oddychujem a naozaj nie som v strese, zrazu mi začne byť srdce príšerne rýchlo. Je to pocit akokeby mi šlo vyslovene vyskočiť z hrude. Mám také zvieranie v žalúdku , neustále. Je to pocit ako keď sa vydesíte alebo ste vo veľkom strese , no ja to mávam aj keď som v kľude. Som viac unavená, hrozne rýchlo sa unavím napr keď idem po schodoch tak vyslovene nevládzem a hrozne mi bije srdce. Viem, že si poviete že robíš fyzickú aktivitu a podobne takže je logické, že srdce pracuje rýchlejšie ale nikdy som to predtým nemala, myslím nie až do takej miery. Navštívila som opäť lekárku, spravila mi znova EKG ale neviem prečo, vždy keď mi ho robí, môj pulz je normálny alebo mierne zvýšený no u nej v ordinácii je znova príšerne vysoký. Predpísala mi propranolol a spravila mi odber krvi. Čakám teraz na výsledky.

Stalo sa niekomu niečo podobné? viem , že by som sa nemala strachovať ani nič ale už sa naozaj začínam báť pretože sa mi stav len zhoršuje a neviem čo robiť. Prosím máte niekto takúto skúsenosť? Veľmi by mi pomohlo hocijaký názor , rada, skúsenosť. Som naozaj zúfala a vydesená.

Ďakujem vopred za odpoveď a prepáčte za ten sloh.

netreba

Lieky ti pomôžu, betablokátory majú o.i. aj mierne anxiolytický účinok, takže pôsobia aj proti napätiu, úzkosti. Neriešia však príčinu, môžeš byť anemická, mať hormonálnu nerovnováhu alebo máš len priveľa zbytočného stresu. Tlak máš aký? HAK neberieš?