Kvalitné granule

Príspevok v téme: Kvalitné granule
Great_Dane

Dobrý deň, plánujeme si domov priniesť šteniatko nemeckej dogy a rád by som si prečítal Vaše názory akými granulami je vhodné šteniatko takto veľkého vzrastu kŕmiť aby neboli problémy pri raste.
Pôvodne som chcel kŕmiť BARFom avšak nemám s tým skúsenosti a bojím sa aby som toho viac nepokazil ako pomohol nevhodnými pomermi.

Vopred ďakujem za odpovede a rady

amelianov1117

Ja som za kupovanie kvalitnych granuliek, maskrtiek ci inych doplnkov. Predsalen v domacich podmienkach nevieme presne odmerat tie potrebne hodnoty, a je to cela veda.....

porKala

Ahoj... do granul treba investovat... treba aj varit masko, zeleninka, plus ryza, pohanka a podobne.. granule odporucam znacku acana. Treba si stale vsimat zlozenie... Ked je v zlozeni npr dehydrovany skrob alebo slnecnicovy olej nie je to ok.

Kac863

*popri granuliach mu mozes davat piskotky s mliekom ponamacane. Krmit barfom je trochu narocne na uskladnenie, obzvlast u takeho velkeho plemena a aj drahsie, a najlepsie ked zabudnes vybrat maso z mraznicky ale aspon vies co tvoj pes zere a vies mu nakombinovat stravu. Mozes mu obcas ku granuliam uvarit kuracie prsia, nejake slachy, tvaroch, vajicko surove...

Mrauka

Najlepsie ti poradi skuseny chovatel, alebo komunita, ci skupina chovatelov tejto rasy. Opytaj sa priamo chovatela, od ktoreho budes brat stena, alebo skus skupinu chovatelov tejto rasy oslovit na internete. Psickari ti ochotne poradia zo svojich skusenosti. Popripade sa skus informovat v chovprodukte.

Granule je dobre casom aj menit, nie je dobre krmit jednou znackou dlhodobo.

S tymto plemenom skusenost nemam, len s Nemeckym ovciakom, co je take mensie teliatko :) tiez to dost narastie, ale nie az tak, ako doga.

Cufo

Najčastejšie sa pokračuje v tom co davali psíkovi od mala ....väčšinou každâ značka ma tzv junior a je rozdelené podľa veku alebo kg šteniatka.