Zotavenie sa z osteoporózy

Príspevok v téme: Zotavenie sa z osteoporózy
EQV

Chcel by som sa spýtať, či má niekto skúsenosti s tým ako dobre sa dá zotaviť po osteoporóze spôsobenej dlhodobou podvýživou. Nie som síce anorektik (Necítim hlad, ale ak si spomeniem, tak sa najem) ale príznaky mám podľa mňa podobné. Približne 3-4 roky som mal BMI na úrovni 16,5 (178cm, 52 kg) čo mi spôsobilo osteoporózu a možno aj s tým spojenú skoliózu chrbtice, na začiatku som bral svoju váhu normálne, ale keď mi počas náhodného vyšetrenia hustoty kostí stanovili osteoporózu spojil som si to so svojou váhou (Mal som tiež problémy s nepravidelným srdcovým rytmom, časté napínanie na zvracanie, pri čom som ale nikdy nevracal, ale bránilo mi to poriadne sa najesť. Kŕče v krku a neskôr aj v chodidlách na ktoré mi predpisovali antidepresíva, ktoré ale vôbec nezaberali (xanax a, sertralin). Toto všetko mi už ale ustúpilo po tom, čo som začal viacej jesť a užívať magnézium). Chcel by som sa spýtať niekoho, čo s tým má skúsenosti, či sa mi kosti ešte môžu vrátiť do normálu, pokiaľ mám 21 rokov a BMI sa mi podarilo zvýšiť na 17,5 a tiež by som sa chcel spýtať, či nízka váha môže súvisieť aj s tým, že sa mi často chce spať, cez deň bývavam unavený a napriek tomu, že pravidelne trénujem sa začínam cítiť ako keby mi dochádzala šťava.

Sonie

Osteoporóza sa dá vždy liečiť, ale musíš byť pod kontrolou lekára, užívať lieky. t.j Calcium, vitamín D3 a iné, možno aj bisfosfonáty.