Obvodna+kardiolog

Príspevok v téme: Obvodna+kardiolog
Rodox

Ahojte.
Viete mi doporucit tu v Ba nejaku schopnu obvodnu lekarku ktora ma vie zmenezovat s preventivnou prehliadkou,odbermi atd.?
Mam svoju ale ta mi za cely cas co som u nej neurobila ani raz odber krvi ani ked som mal nabeh na zapal pluc a na vsetko ordinuje sumamed.
A este tip na kardiologa vas poprosim.Myslim niekoho kto najprv neotvori suflik a az potom jedna.
Na vykladnu skrinu nasej kardiologie zial nemam peniaze tak verim ze najdem normalneho kardiologa.
Je smutne ze v tomto state musi clovek mysliet najpr na peniaze,ci ma na uplatok a az potom na zdravie.

subaa

Napadlo ma este, co keby si skusil ist darovat krv? Niektore dolezite vysetrenia vedia urobit aj tam... a vyzera to tak, ze okrem darovania krvi uz niet na Slovensku nikoho, kto by nenutil pacienta cakat minimalne 4 mesiace. Na darovanie krvi akoby zazrakom mozes prist aj bez terminu, urobia vysetrenia, vezmu ti krv a mas este aj potvrdenie k zamestnavatelovi, volno z roboty.

subaa

Hlavne nedavaj na tie internetove hodnotenia zo stranok ako znamy lekar, lekar... oni tam mazu negativne hodnotenia. Viem to, lebo sama som davala hodnotenia. Koho som pochvalila a ohodnotila pozitivne - hodnotenie mi uverejnili. Ked som niekoho okomentovala negativne - ale bez vulgarnych vyrazov, bez skaredych slov a bez urazok, neuverejnili, dokonca zabranili, aby som toho isteho lekara ohodnotila (mozno inymi slovami) negativne znovu. Tak tam uz nechodim. A ked, tak len hodnotit, ale nie citat a uz vobec nie verit tomu, lebo kto vie, kolkym ludom negativne hodnotenia povymazavali a len pozitivne nechali, aby navodili v ludoch dojem, ze ti najhorsi su v skutocnosti najlepsi a aby ich k nim nahnali s cielom rovnomerne rozdelit pacientov po lekaroch... Tak sa stalo, ze 94 percent ma doktorka (nie z procare a ani nie z BA), ktora ma podla mojho nazoru vysokoskolsky diplom kupeny a vedomosti nulove, ale jej meno sa neopovazim sem napisat... To iste na zahranicnych podobnych strankach, 100 % hodnotenie taky lekar, ktory nevidel zapalene hrdlo, ked sa pozel do huby a nepocul fonendoskopom pricinu, chorobu, preco kaslem... Tiez som v zahranicnom meste, kde robim, dlho hladala praktickeho lekara na urovni. Jeden mal spinavu ambulanciu plnu prachu a spinu zazratu mastnu na ekg kabloch, omrvinky na stole, ruky neumyte, iny bol senilny a nic nevidel, nic nepocul, pacientov vyhanal, iny ma chcel poslat k psychiatrovi, ku ktoremu som samozrejme nesla a to aj bola posledna navsteva daneho lekara, lebo usudil, ze telesne tazkosti, na ktore sa stazujem, su psychickeho povodu, ale telesnu pricinu nehladal - traja babraci, vsetko takmer 100 percentne hodnotenia na internete. Tu pricinu, preco ma chcel k psychiatrovi poslat ten jeden babrak zahranicny, nakoniec nasli v Procare (ked este nebol taky natresk na terminy), za co som im vdacna, su to skveli odbornici, dobri lekari, ale tie cakacie lehoty, to cloveka odradi. Hlavna vec, ze cerstvi absolventi mediciny cakaju v radoch na urade prace, kedy dostanu do ruky metlu v ramci verejno-prospesnych, aby mohli ulice zametat, pri velkom stasti idu obsluhovat röntgenove masinky, alebo pred takymto tazkym osudom uprednostnia ceske zdravotnictvo, kam ich vezmu s otvorenou narucou. Co keby ich vsetkych pobrali do procare? Co by sa stalo? Asi len to, ze neodisla by od nich kopa klientov, pacientov platiacich tie ich 700 eurove drahe baliky.

subaa

Ja som bola v Medissime pred 8 rokmi, ale vtedy to este nepatrilo pod Procare, parada, vsetko super, na vysokej urovni, termin na gastro, alergo zo dna na den, vynikajuci lekari, skveli odbornici, vsetko klapalo, ako treba. Velakrat som tak isla, ze zo dna na den termin, niekedy som rano zavolala a v ten isty den termin. Dnes? Chcem si dat predpisat Rupafin? Mozem zabudnut!!! Termin na alergo k tej istej doktorke asi o 4 mesiace, ak vobec. Zo zufalstva chodim po lekarnach a zhanam Zodac, Zyrtec, kupujem za vlastne, co sa da, aby som nedostala anafylakticky sok, ked ma chyti alergicka nadcha v zahranici. Nehovorim, ze nemam peniaze na ten Zodac a Zyrtec, mam ich a mam aj na tie ich zasrate prokeracke poplatky, ale platit a nedostat zato adekvatnu sluzbu v podobe terminu do tyzdna, dvoch, to je horor. Plus som pisala do endokrinologickeho ustavu akehosi do Lubochne. Ziadala som o termin, dodnes mi neprisla odpoved, kaslem sa na nich, asi aj oni maju plno a to som bola pripravena precestovat polovicu republiky, chvalabohu, aspon usetrim prachy za cestu a za hotel. Aj tak to mam do Madarska blizsie, tak pojdem ako samoplatca radsej potom tam, kym mam este cas, pokial by som nasla termin a dovidenia, Slovensko! Plus dalsia vec, ked volam nejakemu endokrinologovi, ci by ma vzal, kazdeho len ten zasraty sprosty vymenny listok zaujima. Ja sa k nemu nedostanem, od mojej doktorky som si vzala kartoteku prec, prenasam do toho Procare, ale ona tam este nedorazila, asi je niekde na poste teraz, ci kde... A k tej novej doktorke ja pristup nemam a ani ten zasraty papier od nej nedostanem, kym k nej kartoteka nedorazi, no nech si trhnu nohou a mozu si s tou mojou kartotekou po trinastom máji vytriet zadky, ked ja uz budem poistena a aj pracovne v zahranici. A mozu mi uz potom vyvolavat na slovenske cislo, ako je to u nich zvykom a nicit mi kredit!!! Vyhodim slovensku sim kartu z telefonu, necham si len zahranicnu a nech ma maju radi. Osrati su raz a navzdy... Lukrativna ponuka najdrahsieho 700 euroveho balika spociva v cakacej lehote zarucene nie kratsej ako 4 mesiace, nech idu do haja zeleneho s takou ponukou, to si radsej, myslim si, ze menej ako 700 a asi aj menej ako 400 zaplatim ako samoplatca ozaj v tom Madarsku. Picaba

Rodox

Dakujem za vycerpavajuci nazor.
Tak jak citam tak sukromny sektor je rovnaka kvalita ako statny.
Ja som bol v Medissime pred 4 rokmi ale porieseny som bol na urovni obycajnej ambulancie a stalo ma to cca 200 e.Internistku zhanali aby zaskocila za obvodacku,uplny chaos.Ked som siel na kontrolu ze uz tam nepracuje.Kazdy pol rok niekto iny .Tak som si povedal ze kaslem na nich a siel som k prvej obvodacke co som mal po ruke.Len ta zije v nejakom inom svete a jej "vysetrrenie trva 5 min"tu mate sumamed a von.Ziadny moc,sedimentacia,krv za 4 r.Stratil som k nej doveru.
To mam ist od domu k domu a hladat niekoho kto prejavi aspon min zaujem?Moja stara obvodna lekarka ktoru som mal od mala to bola lekarka.Zial bohu sla do penzie.
A kardio?Kazdy skoro sukromnik,odstatneny,furt plno 2 mes cakat.Alebo potom rychlo za 320 e plus nejaka 100 ka do vacku este.Je mi z toho na grc.To je 12.000 sk to ma kto financovat?
Potom aby clovek na diskusiach zhanal info o lekaroch.

subaa

Konkretneho ti neviem poradit, napisem ti len na zaklade skusenosti, ze pentacka banda z Procare ti termin ku kardiologovi v Bratisalve zarucene skor ako o 7 mesiacov neda!!! Ak vobec!!!
Skusenost: v novembri som bola klientkou procare, mala som zaplateny balik exclusive za 700 e rocne (najdrahsi balik), ktory mi zacal platit este kdesi v marci pred tym novembrom, ale nie a nie vyriesit si termin na prehliadku maxi, ktoru som nutne potrebovala do polovice maja 2017, sla som teda na nu az v novembri 2017, kvoli comu som ako blbec musela este aj na par dni platit si tu ako samoplatca vseobecnu zdravotnu, co by som ale zarucene nebola musela, lebo mi to tam platil zahranicny zamestnavatel, kde som pracovala, na nejakych 5 dni som bola v novembri prepustena zo zamestnania z dovodu konca sezony, ze ma potom znovu vezmu do tej istej roboty. Zamestnavatel zahranicny mi bol povinny do 6 tyzdnov po skonceni prac. pomeru platit tam socialne a zdravotne, cize ja som nemusela, ale takto to vypalilo, cize som sa sla zaregistrovat do vseobecnej len kvoli tejto sprostej prehliadke a platit si ako samoplatca... Sucastou prehliadky malo byt akesi vysetrenie ECHO, ja neviem, co to je, ale mam take tusenie, ze to ma nieco spolocne s kardiologmi a so srdcom. Bolo mi povedane, ze na ECHO ist nemozem, lebo... lekari, co to vykonavaju, dnes nie su v praci, bla, bla.. proste vyhovorky a nech si to echo idem dat dorobit neskor. Potom som odisla do zahranicia a vratila som sa zaciatkom aprila 2019, teraz pred par dnami, reku dam si to urobit teda... Zase som ako blbec riesila vseobecnu zdravotnu ako samoplatca, hoci som nemusela, lebo som vedela, ze moja nezamestnanost nebude dlhsia ako 4, 5 tyzdnov.... len aby som vyriesila toto. Na recepcii mi povedali, ze sa neda, ze o takych 7 mesiacov by to slo, bla, bla, same vyhovorky zase... Tak so im povedala, ze kaslem sa im na ich echo a ked sa mi to teda nema urobit v case, ked ja som na Slovensku, tak ja veru 400 e na cestu zo zahranicia platit nebudem, plus dve neprespate noci... Tak som to vypustila. A to som clovek, ktory sa citi celkom zdravy, a preto neviem, ze ci ten, kto sa naozaj citi chory a naozaj ma problemy so srdcom, nutne musi skapat na ulici ako posledny spinavy a prasiivy pes, hoci si plati v procare najdrahsie 700 eurove, pripadne 400 eurove baliky kazdy rok. Ci taky clovek nema narok na dostojne jednanie v podobe co najkratsieho terminu, aby mohol k ich prokerackemu kardiologovi dostat termin do tyzdna, najneskor dvoch... Alebo ci sa pentacka prokeracka banda rozhodla slovensky narod nacisto vyhubit??? Alebo ci je to proste len taka ich naschval nastavena sprosta taktika, ktorou iba taktizuju, aby clovek, ktory dnes zaplati za novy balik, bol len presuvany a presuvany a nebol mu termin dany, aby sa len dosiahlo, ze platnost balika o rok vyprcha, preto mu az na taky datum termin daju, kedy uz vyprchala platnost balika, aby platil za novy balik hned??? Naozaj neviem. Ktori nemaju ziadne rocne baliky, skor sa terminov dockaju ako ti, ktori maju najdrahsie rocne baliky tam zakupene. Ked je teda pacientov prebytok a lekarov nedostatok, preco sa neuchylia ku kombinacii troch rieseni? Riesenie cislo jedna, zvysit rocny poplatok zo 700 na takych aspon 2000 e a riesenie cislo dva, prijat dalsich 10 novych kardiologov, dalsich 10 novych alergologov, dalsich 10 novych gastroenterologov, dalsich 10 novych endokrinologov, aby ale, ze zarucene necakal nik na termin ku komukolvek tam dlhsie ako tyzden, dva. A tretie riesenie, nebrat neprokerackych pacientov, ktori nemaju zaplateny rocny balik. Ale oni to neurobia. Preto ti radim, ci uz si v procare alebo nie, pokial mas naozaj chore srdce, chod si riesit veci ako samoplatca do Madarska, lepsie pochodis. Alebo ako samoplatca do Rakuska, ked vies nemecky. Nemam slov. Alebo do Ciech, ked nahodou byvas na hraniciach. Oni tam poznaju pacienta iba raz za rok, ked treba z pacienta urobit sprostu kravu a podojit ju zo 700 euroveho poplatku, ale potom ta sprosta krava nech zmizne a nech sa im uz neukazuje na oci, nech sa ale hlavne neopovazuje terminy pytat. Co je sukromne, ma zostat sukromne a nie nadväzovat spolupracu so zdravotnymi poistovami a vhupnut zo sukromneho sektora do akehosi statno-nestatneho, kde sa chudoba ako na beziacom pase rychlo postara, aby sa platiaci klient terminu nedockal. Plus mi bolo treba endokrinologicke vysetrenie, ako vyplynulo z vysledkov prehliadky, ale ani za svet dostat termin skor ako o 4 mesiace. Kaslem sa im nan. Ked si uz mam riesit nieco ako samoplatca, tak si to ako samoplatca riesit budem, ale v krajine, v ktorej pracujem. Alebo potom v tom Madarsku uz ozaj. A nie platit 700 eurove rocne poplatky a nedostat adekvatne sluzby v podobe rychlych terminov. Tu mi v mojej teme, ktoru som vcera zalozila, napisala jedna stastna klientka procare, aka je stastna, prestastna, ze tam caka na termin "len" 3 mesiace, skoro som odpadla po precitani toho prispevku!!! Akoze pre mna su 3 mesiace taka dlha cakacia lehota, ktora znamena absolutne neakceptovatelne nieco pre mna, jednoducho nespokojnost.