Psychická porucha školáčky

Príspevok v téme: Psychická porucha školáčky
Buna

Moja dcera desať ročná ma OCD , obsedantno kompulzivnu poruchu , sme uz objednani odbornikovi , no az za mesiac a stav sa jej zhorsuje zo dna na den .Dcera vrci ,vydava hrozné zvuky hlavne ked zakasleme kychneme ,ci do vreckovky smrkame , alebo preglgneme , ci jeme , alebo pijeme .Nemozeme pri nej jest pit a pomaly uz ani dychat ..
Ma zvláštne ritualy niekolko krat musi zavriet dvere a potom s nimi este chvilu lomcuje , otvori zatvorí , otvori zatvori ...svetlo ked zazne ci vypne musi tiez niekolko krat vypnut zapnut , vypnut zapnut ...
Casto krat jej musime povedat co ona chce , napr .ze je najmensia na svete , Najlepšia atd..a to aj milym tonom , lebo ked jej odvrkneme , tak si vyzaduje , aby sme jej to povedali ináč milsie atd ..ak jej nevyhovieme je agresivna , kope , skriabe atd ..kto to nezazil , nepochopi ..aj ked ju spacicikujeme , stale utoci , aj ked po zadku dostane , ona musi za každú cenu dať poslednu ranu nam ..davat tresty nepomaha , skusali sme vsetko mozne ,tresty , odmeny keby to nerobila , no nepomaha nic , nevie sa ovladat , nejde jej to .Vcera manzela doškriabala celeho po tele ..vydava strašné zvuky ...na verejnosti sa ovladat zatial vie , no doma si to vynahradi a cim je dlhsie z domu , napr .u babky a tam to tlmi o to viac potom doma vrci ..má to potom nahromadene v sebe a musi si "uľaviť "..
Neurologicka jej predpisala peritol (zatial nepomaha )a teda sme uz objednani psychologicke , neskor urcite psychiatricke ..
Je toho veľa co robi , napr.ked ide , musi sa oboma rukami vsetkeho dotykat , stien , dveri , nabytku , poklopkavat na vsetko okolo , neznasa cislo 4 , schovava nam veci ked jej nie je vyhovené
atd.
Neviem si predstaviť , ze by toto vsetko niekedy nerobila , sme zúfalí ...
Budem vdacna za kazdu radu , ak napise niekto kto sa s podobnym prípadom uz stretol.

Cliattsi

Buna- a jedava vaša dcéra veľa sladkostí? Keď áno, tak by som to skúsil vylúčiť. Nech jedáva viacej tukov.

Palo 9

Tak riešením bude už asi len pobyt na psychiatrií, inak vás v 14-15 rokoch, ked bude viac pri sile, môže aj zabiť...

Buna

Palo 9 , len ked ono je to choroba , ona to ozaj nevie ovladat , keby to bolo "len" drzé správanie dietata , tak ano , tym by sa to dalo vyriesit , ale jej by sa spravanie len zhorsilo pri takych vychovnych metodach ako je bitka ...dostane amok , hysteriu , nevie sa ovládať ..atd ..ach , tazke je to veru ..

Palo 9

Treba jej riadne nahádzať po hube, vyšľahať ju opaskom a strach jej nedovolí pokračovať v tom. To kde sme, aby 10-ročné decko bilo rodiča. By som takému decku ruky dolámal, aj keby bolo dospelé.

Buna

To nemyslite hadam vazne milajar ?skuste si nieco aspon precitat o chorobe OCD , skôr než nieco napisete .To nie je o nedostatku lasky , ale o obsesiach a kompulziach , ktore sa nedaju vlastnou vôlou ovladat !

Buna

To nemyslite hadam vazne milajar ?skuste si nieco aspon precitat o chorobe OCD , skôr než nieco napisete .To nie je o nedostatku lasky , ale o obsesiach a kompulziach , ktore sa nedaju vlastnou vôlou ovladat !

milajar

Sami si musite vstupit do svedomia, preco sa tak Vasa dcerka chova, vidi lasku medzi rodicmi, dostava od Vas sama dostatok lasky?

milajar

Sami si musite vstupit do svedomia, preco sa tak Vasa dcerka chova, vidi lasku medzi rodicmi, dostava od Vas sama dostatok lasky?