Následky streptokokovej infekcie?

Príspevok v téme: Následky streptokokovej infekcie?
chobotnica99

Dobrý deň,

v roku 2015 som prekonala streptokokovú infekciu. Zjedla som pár balíčkov antibiotík a po výtere z krku streptokok zmizol. No ostal mi zápal mandlí, ktorý sa stal chronickým. Angíny som už neskôr nemala, avšak bolesť hrdla bola častá, hlavne po vypití niečoho studeného. Dostala som aj odporučenie na výber mandlí, no kvôli škole a tomu, že som mala bolesti zubov múdrosti, som si radšej vybrala tie zuby. Bola som na ORL znovu, pretože som sa odhodlala na výber mandlí, no doktorka ma poslala na alergológiu a rozhodla sa ešte skúmať moju imunitu, nakoľko mandle nie sú veľmi veľké, v podstate ma už ani nebolievajú, len je tam stále prítomný nejaký zápal, čapy a začervenanie. Avšak pred asi 3 týždňami mi opuchli a začali bolieť veĺké kĺby. Bolesť je už minimálna, ale opuch tam stále je. Momentálne čakám na výsledky z reumatológie (mama má systémový lupus, tak preto) a čaká ma kontrola na ORL. Stalo sa vám to niekomu? Je možné, že je to kvôli mandliam?

Ďakujem

philips

Lion, kto tu hovorí o borelióze? Nepleť sem niečo, čo sem vôbec nepatrí.
Autorka, ak si ATB užívala poctivo tak, ako si mala a v kontrolnom výtere už Streptokoky zachytené neboli nie je veľmi pravdepodobné, aby sa u teba prejavili neskoré následky tejto infekcie. Máš vyšetrené ASLO?

Lion7855

Zjedla si PAR balickov ATB ? Iba PAR ? :D:D:D:D

Pokracuj v ATB... Myslis si, ze na chron. neuroboreliozu by stacil PAR jedneho druhu ATB ? Zabudni....