Následky streptokokovej infekcie?

Príspevok v téme: Následky streptokokovej infekcie?
chobotnica99

Dobrý deň,

v roku 2015 som prekonala streptokokovú infekciu. Zjedla som pár balíčkov antibiotík a po výtere z krku streptokok zmizol. No ostal mi zápal mandlí, ktorý sa stal chronickým. Angíny som už neskôr nemala, avšak bolesť hrdla bola častá, hlavne po vypití niečoho studeného. Dostala som aj odporučenie na výber mandlí, no kvôli škole a tomu, že som mala bolesti zubov múdrosti, som si radšej vybrala tie zuby. Bola som na ORL znovu, pretože som sa odhodlala na výber mandlí, no doktorka ma poslala na alergológiu a rozhodla sa ešte skúmať moju imunitu, nakoľko mandle nie sú veľmi veľké, v podstate ma už ani nebolievajú, len je tam stále prítomný nejaký zápal, čapy a začervenanie. Avšak pred asi 3 týždňami mi opuchli a začali bolieť veĺké kĺby. Bolesť je už minimálna, ale opuch tam stále je. Momentálne čakám na výsledky z reumatológie (mama má systémový lupus, tak preto) a čaká ma kontrola na ORL. Stalo sa vám to niekomu? Je možné, že je to kvôli mandliam?

Ďakujem

kuku12

podľa mna to vyzerá na reumatoidnu artritidu ale tam ta už poslali ako som čítala čiže treba počkať na výsledky odberov krvi, možno robili RTG rúk atd, takto bez klinického vyšetrenia a labakov ti tu nikto dg. nespraví
inak nechápem prečo sa ľudia radia na takýchto fórach a prijímajú rady od laikov ktorí tu mudrujú o chlamydiach keď ani pomaly nevedia čo to je a ako to s čím súvisí a ešte sa rozculuju

Lion4545

Anginy ? Co je zas kur... angina ? To ktory trt vymyslel zas za kryci nazov nejakej infekcie... Ziadaj si tie testy bo ma drbne.

Lion47878

Uz som porodil... :D Testy na chlamydie vraj su drahe ? Mna drbne... :D to ti ktory dr. povedal, resp. kkt alebo pi... co je kur... jeho, ju po tom ake su drahe ? Platis si odvody ? Platis... Tak v com je kur... problem ? Baheni tam a ziadaj si tie testy a ked ti to zas povie, povedz jej, mu presne toto co som ti napisal a uvidis, ze to zrazu pojde... Kto sa s tym stretol ? Kurv... ved ti pisem... Co necitas ?

chobotnica99

Chronický zápal mandlí vznikol vďaka streptokokovej infekcii. Testy na chlamydie sú vraj drahé, takže tie mi neurobia pretože nemám časté angíny momentálne. Na boreliózu mi len brali krv a kedže neboli prítomné protilátky, tak ju vylúčili.

Takže ja rada ocením keď sa vyjadrí niekto, kto sa s tým stretol a mal podobný problém.

Omen

Ak ťa začne bolieť hrdlo zo studeného, potom by mala podstúpiť testy na alergiu na chlad. Nepi studené, nejedz studené! Počkaj si na testy a uvidíš.

Lion7848

Boliet klby ??? Hmmmm. Vysledky borely mas ake, napis presne... Ale aj ten streptokok tusim moze robit bolesti klbov... takze testy...dalej ho robi aj chlamydia...

Lion445

To bol priklad...

Ked mas zapal mandli, tak zapal musi nieco predsa robit, tak sup k dr. poziadat o testy... nak zistia, ze z coho mas predsa ten zapal.

Kurv... mam najradsej ked mi niekto povie ze ma zapal toho a toho a najracej pluc a ani ZA TOHO BOHA nevie mi povedat ze z coho... tak do RITI TAM, lieci zapal a nievie aky, MNA DRBNE :D