čo dalej ?

Príspevok v téme: čo dalej ?
kibicko

Dobrý deň, mám 23 rokov a všetky zdravotné komplikácie nastali po mojom futbalovom zápase kde som dostal pri výskoku lakťom do oka. Padol som na zem ale nebol som v bezvedomí ani nič podobné proste sa mi len spravil fokel a trochu bolela hlava. Zápas som aj napriek tomu že mi oko opuchlo dohral bez väčších problémov. Problémy nastali asi po 5 dňoch po zápase keď sa mi deň čo deň viac začala točiť hlava a mal som závrate. Všetko to vyvrcholilo keď som si nameral TK 200/80 kedy som si privolal RZP. Spravilo sa mi CT-mozgu , ekg , odbery a klasické vyšetrenia všetko na šťastie v poriadku. Po tomto som navštívil kardiologičku kde mi bolo spravené dalšie EKG,sono srdca a daný tlakový holter na 24 hod. , výsledky určili že mám mierne zvýšený tlak. Navštívil som aj neurologičku ktorá zhodnotila že som z neurologickeho hľadiska v poriadku a mám len traumu po úraze. Predpísala mi Neurol 0,25 a magnerot. Dal som si ešte spraviť krvné testy+moč u obvodnej lekárky ktoré dopadli tiež dobre a odporučili mi PNku aby som si týždeň oddýchol. Celkové problémy ustali a po mesiaci sa mi vrátili opäť závrate , točenie hlavy, vysoký tlak okolo +- 180/80, nadpriemerné búšenie srdca vrážajúce až do očí a zátylku hlavy , zase nasledovalo prevezenie RZP a opäť všetko dopadlo dobre s výsledkom že som zdravý a dostanem len infúziu. Následne som opäť behal po doktoroch a Kardiologička mi okrem lieku na tlak(Tritace) odporučila sono brucha a obličiek - dopadlo v poriadku, vyšetrenie očného pozadia- v poriadku, až na zistenie astigmatizmu, endokrinologicke vyšetrenie- dopadlo v poriadku ... Neurologička ma opätovne poslala na CT-mozgu ktore opať dopadlo dobre absolvoval som ešte sono karotíd- dopadlo v poriadku. Následne pred 5 dnami mi zase prišlo zle zase tlak a opäť sa všetko opakovalo , bol mi spravený rtg hrudníka- v poriadku , rtg chrbtice v poriadku. Dnes zbieram moč 24 hodín na nefrologické vyšetrenie a som objednaný ešte na MRI mozgu a C chrbtice.
Do úrazu som žiadne takéto problémy nemal a nikto nevie prísť čo je spúšťačom týchto mojich závratov alebo ako by som to nazval. Stres nemám z ničoho , robotu mám super do ktorej sa vždy teším, aktívne športujem od 6 rokov. Momentálne som už 2-týždeň na PN. Pocity točenia hlavy, závratov a nadmerného búšenia srdca mám stále nie vkuse , proste raz áno a raz nie. Stretli ste sa už s niečim takým ?

netreba

Ak z MRI mozgu a chrbtice budeš mať negatívny výsledok, tak mi napadá len odsledovať si symptómy v súvislosti s jedlom.

kibicko

áno všetko v norme, problém je v tom že ja nemám ten tlak vysoký stále , len občas mi vyskočí nad +-150/80 ... normálne mávam okolo 130-140 ... no a tritace mi už vymenili za agen

kibicko

na endokrino. vyšetrovali sono štítnej žlazy , a potom krvne odbery na hormony - S-TSH , S-T4 , S-anti TG , S-anti TPO , S-kortizol ranny , p-netanefriny, S-K , P- metanefrin, P-Normetanefrín ...