Beh, kondícia

Príspevok v téme: Beh, kondícia
Kiera

Ahojte
Chcem vás požiadať o tip, alebo váš názor.
Začala som behávať, len nemám žiadnu kondičku a preto veľa nevydržím...
Myslíte, že si kondičku zlepším rýchlejšie tak, že:
1. Dám si zo začiatku krátku trať a ubehnem celú na jeden dych
2. Dám si nejakú dlhšiu trať a prebehnem kúsok, chvíľu oddýchnem, trocha trati prejdem pešo a potom zase začnem behať a potom zase chôdza.
Ďakujem za váš názor a keď máte nejaké tipy, môžete napísať. Budem vďačná

Lusiasofia

Tomáš hahaha....Nepočúvaj ho dievča....Ja som nikdy nechodila behať a pred dvomi týždňami som sa rozhodla že pôjdem a najprv som aj s oddýchmi zabehla 10min. a na druhý deň už 20min. ...Na tretí deň som zabehla aj s oddýchmi hodinu a pol a to som oddychovala vždy po 8 minútach maximálne 45 sekund...Potom na štvrtý deň som mala trochu svalovku a tak som nešla behať a na piaty deň som zabehla znovu hodinu a pol a oddychovala som ešte menej krát a kratšie a teraz už behám 20 min. bez prestavky tak oddych 1 minútu a tak zase 20 minút a zas oddych minútu a každý deň behám dokopy 2 hodiny....:) Najprv sa budes musieť prekonávať ale po dvoch týždňoch bude z teba bežkyňa ver mi :)....Ta bolesť prvých pár dní stojí zato

Tomas12345

Ani jedna moznost nie je spravna. Tymto by si dosiahla jedine toho ze sa pretrenujes a bude ti zle.

Ak nemas kondiciu tak nemozes zacat hned s behom, vsak to neudychas.

Ak mas zlu kondiciu tak zacni najprv s obycajnou chodozu, tyzden - dva si davaj hodinove prechadzky. Potom pridaj do chôdze zacni praktizovat rýchlu chodzu a až potom ked budes citit kondiciu zacni s behom ale tiež len postupne najprv kilometer s prestavkami, potom bez prestavky, potom dva kilometre s prestavkami, potom dva kilometre bez prestavky a takto postupne navysuj. Tak o 2-3 mesiace uz mozes zacat behat normálne