Panicka porucha

Príspevok v téme: Panicka porucha
martin_d

Dobry den, mam 23 rokov a prvy krat vo svojom zdravom zivote zacinam mat pocit ze zdravy urcite nie som, ba naopak niekedy citim ze mi ide o zivot.Mozno to vyznie cudne ale kazdy detail pomoze. Ide o to ze cca pred mesiacom som zacal chodit do novej roboty stres, unava, nervozita klasika nic comu by som nedaval nejaky vyznam az na ten rozdiel ze prvykrat mam aj popri tom skolu. Raz na nocnej sa mi stala vec ze som sa porezal hlbsie do prsta, nic neobvykle hej, nasledne som pouzival fukaciu hadicu s ionizovanym vzduchom v ramci moje pracovnej naplne a nechtiac som si to fukol do tej rany, v okamihu ma zalial pot zacala sa mi tocit hlava bolo mi na odpadnutie a myslel som ze zomriem (zda sa to smiesne ale spomenul som si na clanky kde som cital ze jedina bublinka vzduchu v zile a rip, je to blbost samozrejme musela by to byt otvorena rana az do zili priamo ale cloveka napadne hocico v ten dany moment). No dobre po pa tyzdnoch som na to zabudol, az zase jednu nocnu som sa pristihol ako cca na 2-3 sekundy som aboslutne nevnimal realitu, mal som silne zavrate, bolest na hrudi a dychavicnost a strasne busenie srdca s pocitom strasnej uzkosti a strachu zo smrti. Odvtedy som taketo nieco zazil dva krat, s tym ze pri tych dalsich ako keby zachvatoch som mal strasnu triasku, zima, navall tepla do lavej nohy, mdloby a hlavne to tazke dychanie. Bol som uz aj na pohotovosti, nic nezistili, mam vyborne vysledky krvi, na ekg a rtg nezistili nic nezvycajne. Teraz k pointe, tym ze mi nic nezistili ma poslali domov lenze mne sa to dnes zopakovalo, googlil som ostosest a zistil som zaujimave informacie a jednu taku diagnozu a tou je Panicka porucha. Vela veci mam podobynch s priznakmi ba by som povedal ze to je presne ono. V pondelok idem ku kardiologovi aby mi vylucil problemy so srdcom. Tak sa pytam ma tu niekto obdobne tazkosti, myslite ze by to mohlo byt psychickeho razu alebo konkretne ta panicka porucha? Som mlady student, bojim sa a neviem ako postupovat pri takomto niecom. Dakujem za vas cas a tym co si to precitali az sem.