Je vôbec možné zbaviť sa ekzému ktorý strašne svrbí? Už som zúfalá.

Príspevok v téme: Je vôbec možné zbaviť sa ekzému ktorý strašne svrbí? Už som zúfalá.
Exik

Pred pár rokmi sa mi začal robiť ekzém vzadu v hlave nad krkom. Bola som u kožnej, dala mi kortikoidnú masť, pomohlo to len troška a iba na chvíľu. Potom to už prestalo účinkovať. Postupne sa mi ekzém rozšíril po celej hlave, neskutočne svrbí, idem sa z neho zošalieť. Začali mi vypadávať vlasy. Som mladá, mám 23 rokov, veľmi ma to trápi. Nedokážem sa neškrabať, pretože svrbenie je také príšerné, že mám niekedy chuť skočiť z okna. Z toho svrbenia mám už na hlave mokvajúce rany, viem že si tam zanášam infekciu, stále si umývam ruky, ale to samozrejme nestačí. Nikto mi nevie pomôcť, preto píšem sem, či sa náhodou nenájde niekto, kto mal podobný problém a zvládol ho. Predsa musí existovať nejaká metóda ktorá ma zbaví tohto utrpenia. Predtým som žiadne ekzémy nemávala, niečo to muselo vyvolať, len neviem čo. Ďakujem vám všetkým za pomoc a rady ale prosím, píšte len tí, ktorí naozaj viete poradiť z vlastnej skúsenosti.

Exik

Omen, ďakujem, ale antihistaminiká obsahujú kortikoidy, ktoré nemôžem užívať. Existujú aj nejaké prírodné? A kde si môžem dať otestovať šampón?

Omen

Hej, je to možné. Na ekzém si nedávaj nič, hlavu si umývaj len chladnejšou vodou alebo šampónom, ktorý si dáš otestovať. Svrbenie zmierniš ochladzovaním položky hlavy a antihistaminikami. A čo je najdôležitejšie v tvojom prípade, začni si čistiť obličky a močový mechúr.