Je vôbec možné zbaviť sa ekzému ktorý strašne svrbí? Už som zúfalá.

Príspevok v téme: Je vôbec možné zbaviť sa ekzému ktorý strašne svrbí? Už som zúfalá.
Exik

Pred pár rokmi sa mi začal robiť ekzém vzadu v hlave nad krkom. Bola som u kožnej, dala mi kortikoidnú masť, pomohlo to len troška a iba na chvíľu. Potom to už prestalo účinkovať. Postupne sa mi ekzém rozšíril po celej hlave, neskutočne svrbí, idem sa z neho zošalieť. Začali mi vypadávať vlasy. Som mladá, mám 23 rokov, veľmi ma to trápi. Nedokážem sa neškrabať, pretože svrbenie je také príšerné, že mám niekedy chuť skočiť z okna. Z toho svrbenia mám už na hlave mokvajúce rany, viem že si tam zanášam infekciu, stále si umývam ruky, ale to samozrejme nestačí. Nikto mi nevie pomôcť, preto píšem sem, či sa náhodou nenájde niekto, kto mal podobný problém a zvládol ho. Predsa musí existovať nejaká metóda ktorá ma zbaví tohto utrpenia. Predtým som žiadne ekzémy nemávala, niečo to muselo vyvolať, len neviem čo. Ďakujem vám všetkým za pomoc a rady ale prosím, píšte len tí, ktorí naozaj viete poradiť z vlastnej skúsenosti.

Elliebb

ahoj určite by som odporučila detox.Je jar vhodný čas.Rastie mladá žihľava.Prečistí krv.Odľahčiť stravu.Šampón sebo&pso a mlieko na pokožku hlavy sebo&pso.Je to založené na tradičných čínskych bylinách.

merilynn2

Ahoj, ja som mávala ekzém ako decko a potom sa mi vrátil, keď som začala užívať HAK. Síce len v ohyboch lakťov, ale svrbiaci a mokvajúci. Pár mesiacov som ho mazala mastičkami od kožnej - kortikosteroidmi, namiešanou masťou z lekárne, Elidelom; ono to vždy na chvíľu pomohlo, ale zase sa mi to vrátilo. Potom som niekde čítala, ako pomáha pobyt pri mori, a keďže som nemala žiadny vo výhľade, skúsila som si potierať rany slanou vodou. Štípalo to a divne smrdelo, ale svrbelo ma to menej, tak som pokračovala niekoľkokrát denne (nechala som to zaschnúť, alebo ak ma to veľmi štípalo, opláchla som to ešte čistou vodou). Ekzém postupne zaschýnal a hojil sa, možno do 3 týždňov zmizol. S HAK som skončila o pár mesiacov neskôr, a už by som to nikdy nebrala.
Ďalšie roky sa mi v zime objavil malý fliačik na krku, ale ten nesvrbel, a naň mi pomohol arganový olej. Kamoška má zase dobré skúsenosti s pupalkovým olejom (mne trochu smrdí "bravčovinou") - dcére ním vyliečila dlhodobý ekzém na rukách.

Omen

Prezrela som zloženie toho šampónu a musím ti povedať, že ti ho n e o d p o r ú č a m! Obsahuje zložky, ktoré tvoj stav môžu zhoršiť!

Lollka

Mam znamu co ma ekzem a mala to v dost zlom stave, nic jej nezaberalo, ani kortikoidy. Kupila si kozmetiku z mrtveho mora Dr. Nona a do tyzdna sa jej to vyrazne zlepsilo. Je to sice drahsia kozmetika ale zrejme sa vyplati. Maju aj sampon, aj obklady, bahennu masku, skus si dat nieco z toho na noc na hlavu, nechaj posobit, rano umyjes vlasy.

nicollette12

Chod s tym ku koznej znova, a daj si urobit vysetrenia aj u alergologa, no zatial si skus kupit sampon od znacky SKIN-CAP, v rodine mame velmi dobre skusenosti s kremom na pokozku, sampon sme neskusali, lebo z rodiny to nema na hlave nikto, ale ty ho mozes vyskusat...

verbena

u chlapov je to jednoduchšie oholí hlavu dohola a vybavené...
u žien je to horšie...
ja mám atopicku dermatitídu ale starám sa o kožu tak to nevidieť, prejaví sa ked umývam dlho niečo jarovou vodou a nenatriem si ruky tak sa mi robia šupiny na rukách vyslovene,
kožná mi povedala že mám šťastie že to nemám vo vlasoch lebo by som sa toho už nezbavila..
takže je to ťažké..

Otázka znie čo robíš inak ? odkedy máš ten exem, ? zmenila si stravu? no a spušťačom je tiež stres,,..

Omen

Exik, ktoré antihistaminiká obsahujú kortikoidy? Sú antihistaminiká a kortikoidy. Môžeš vyskúšať homeopatikum. Testy ti spraví kožná alebo niektorá alternatívna ambulancia.