Anafylakticky šok,pribeh,floaters,hippus,psychika

Príspevok v téme: Anafylakticky šok,pribeh,floaters,hippus,psychika
DonMotivation

Dobry vecer. Tento prispevok bude dlhsi ale o to zaujimavejsi mozno pre vacsie mnozstvo ludi, ktori hladaju vysvetlenie na podobne veci. Mam 26 r. Pred 8mi rokmi som na vplyv kamaratov okusil zelenu drogu..nikdy som nato nebol no stalo sa. Po tejto skusenosti som dostal akoby anafylakticky sok po ktorom som skoro zomrel a ocitol sa na ARE. Vsetko sa zmenilo. A tym ze vsetko , myslim uplne vsetko. Tymto pribehom by som mohol prednasat na skolach, vystrasit studentov a odlakat ich od drog aby videli ako dokaze hlupa mlada nerozvaznost a naivnost zmenit uplne cely zivot. Tato latka bola cudzia pre moje telo a preto nato zareagovala obranou a to anafylaktickym sokom. Zacal som sa dusit ,opuchalo mi hrdlo proste kolaps az som sa zazrakom ocitol na ARE. Zijem! No od tejto chvile to zacalo. Teraz odstupom casu mozem toto prebudenie na are brat ako pomyselne predelenie dvoch casti mokho zivota na PRED a PO. Cize v skratke PRED: od malicka som vynikal. Uz do skoly do 1. som isiel s tym ze viem citat,pisat. Neskor sportovec. Kazde moje nejake superenie ci uz v sporte v zivote v mysleni v mojej hlave , vsetko muselo dopadnut vitazstvom. Atd atd. Cast PO: v priebehu tychto 8 rokov po sucastnost som si presiel obdobim psych. problemov..busenie srdca,pocity na odpadnutie,depresie.. pol roka od tohto dna som bojoval s pocitom ze mi opucha hrdlo..sledovanie sameho seba,svojho tela..po tomto,pre mna “šoku”, po tejto skusenosti, mozem povedat ze mi to rozhadzalo cele telo,cely organizmus..PRED som bol chory raz za 2-3 roky..PO aj 3x do pol roka..Prisli problemy ako zaludocne vredy,zapchy,psych.problemy,strach,problemy so zrakom-floaters,musky vo videni,zakaly sklovca,oddelenie sklovca,citlivost na svetlo,zrnenie obrazu..problemy s krcnou chrbticou a vela dalsieho..veci o ktorych som pred tymto dnom ani nevedel ze existuuju a dlho v svojom zivote by som ani nevedel..Od tohto dna uz to niesom ja ani myslenim..vela veci v zivote som nedokoncil pre strach a ine, co by sa pred tym nestalo.. Za tyhcto 8 rokov som presiel asi vsetkymi vysetreniami. Komplet stk tela. Vsetky diagnozy vyliecene . Psychicke problemy odzneli . Zacal som chodit medzi ludi ,sport,posilnovna ,nasiel som si priatelku,zacal som sa znova tesit zo zivota a menej si vsimat hypochondricky svoje telo. No ako 26 rocny koli svojej hluposti vas tu musim prosit o rady ohladne chorob o ktorych vela x citam ze sa vyskytuju vo vekovej kategorii od 50-60 alebo 30-50 alebo 60-70 ... vela veci sa vyriesilo upokojenim mysle,odburanim stresu. No ostali tu problemy s ocami o ktore sa s vami chcem podelit a zaroven poprosit odbornikov o radu. (Ak sa tu nejaky najde). Momentalny problem,ktory pretrvava vsetky tie roky je problem s ocami. Floaters-pohybujuce sa akoby musky,vlasocky v zornom poli, dalej ak sa pozeram na jasno biely podklad -sneh,tv,obloha tak vidim akoby iskrenie, a posledna vec ako som sa docital tAk Hippus. Zrenicky sa na svetle zuzia no hned sa akokeby nasilu chcu rozsirovat ale hned sa aj zuzuju ..pulzuju akoby..Bol som na komplet ocnom vysetreni. Dg. Ablacia SZM-oddelenie sklovca,zakaly sklovca-tj, tie floaters. Liecba- nelieci sa to,mam si zvyknut,zlepsovat sa to nebude mam ocakavat len zhorsovanie.. zdoraznujem ze vsetky ostatne vysetrenia od NEUR ,int,stitna zlaza, atd atd. vsetko v poriadku. Poznate cely moj priebeh. Chcem len vediet na koho sa mam este obratit ? Nejaky odbornik,ktory sa tomu aj rozumie. Je rok 2018 vsetko ma svoj suvis a vysvetlenie. Znamy ma odporuci zevraj k najlepsej odbornicke siroko daleko a ta mi povie na tento cely moj pribeh ked sa jej pytam ze preco a preco ze to je bezny jav starnutia,akurat ze na mna prisiel skor. Moj osobny nazor je ze lekary sa zaujimaju len o to co ich naucili v skole alebo z praxe starsi doktori,ale o dalsie poznatky ako vznikaju pod choroby,preco ,ako ich liecit to nikoho nezaujima. Ci uz v slovencine alebo v anglictine som cital ze tento problem floaters zapaly sklovca,hippus a oddelenie sklovca ludi po celom svete obtazuje su z toho vystraseny a v roku 2018 nato po celom svete doktori hovoria zvyknite si. Ja osobne som sa velmi vystrasil z tych zreniciek,kedze som si precital ze to moze byt signal roznym chorobam ako je skleroza a ine neurologicke choroby. Prosim o radu alebo kontakt na nejakeho doktora v BA,ktory by ma prijal a dopatral sa somnou po tomto probleme. Lebo uz sa fakt nemozem pozerat nato ako ma kazdy druhy doktor ucebnicovo uzavrie podla hned prveho priznaku a moje problemy pretrvavaju dalej nevyriesene . Takze takto zmenili drogy moj zivot . Nie uzivanim. Ale jednorazovo. Preto drogy odsudzujem a do konca zivota aj budem. Pekny vecer