Lymfatické uzliny

Príspevok v téme: Lymfatické uzliny
JakubDominika

Dobrý deň, chcel by vás poprosiť o radu. Priateľka minulý rok prekonala mononukleózu, bola jej zistená HIT, má veľké množstvo alergií. No posledne 4-5 mesiacov trpí opuchnutím pravej lymfatickej uzliny na krku + je bolestivá. Doktory sa niesu schopní dohodnúť či ma aktualne znova mononukleozu alebo nie, dokonca jedna doktorka nám povedala, že je to stále ta istá mononukleoza pretože nebola doliečená. A v tom je nás problem nikto okrem diagnózy v priebehu 5mesiacov nič nenavrhol ako riešenie doslova doktori nam tvrdili, že nevedia ako pomôcť alebo tvrdili že nič nevidia a že všetko je v poriadku a posielali moju priatelku v 40kach domov a v bolestiach. Prosím niekoho o radu kde by nam už vedeli pomocť lebo obaja no hlavne ona už nevládze po psychickej stránke ked už je 5ty mesiac v bolestiach. Ďakujem za každu odpoveď.

JakubDominika

Testy jej robili a pečeňove mala v poriadku bohužial ta hodnota, ktorá priamo suvisi s mononukleozov je otázna niektori hovoria že ta mononukleoza doznieva, niektori, že je to bežná hodnota ak už raz mala mono a zase ako som už písal su tu aj taki ktorí hovoria, že stale je to tá istá mononukleoza. Ale to je všetko nikto to nerieši. Absolutne nijak to neriešia. Poznám prípady kedy boli v nemocnici a tam im dosadili liečbu, ale to sa u mojej priatelky nestalo ani raz. Stale ju pošlu domov len zmetenú.

Tomas12345

A preco jej nemozu zobrat krv a zistit ci mononukleozu este ma ?

Ak má stále bolesti a ambulantne jej lekari nevedia pomoct, potom prichádza do uvahy hospitalizacia.