Akne - vsade

Príspevok v téme: Akne - vsade
Emilya2343

Ahojte, momentalne mam 18 rokov ale problemy s akne mam uz od 12tich rokov. Skusala som vela veci, od staleho chodenia ku kozmeticke na precistenie (raz za 3 tyzdne), cez rozne antibioticke masticky od koznej az po prirodne kremy bez chemikalii... Samozrejme plet si pravidelne cistim kozmetikou od Bioderma/Avene/Vichy a myslim si ze som ju naozaj nikdy nezanedbala pretoze jej venujem dost casu kazdy den, no bohuzial nic nepomohlo. Teraz sa to vsak dostalo do ovela horsieho stadia a moja cela, naozaj cela tvar je pokryta cervenymi vyrazkami, ktore ani nevyzeraju ako akne ale skor ako velke cervene pluzgiere. Tieto vyrazky sa mi novo zacali objavovat aj na nohach, chrbte, ramenach, hrudniku... Na tvari je to najhorsie a velmi sa za to hanbim :( Prikladam aj fotku, nemate s tym niekto prosim skusenosti? Pripadne ako by sa toto dalo vyriesit? Snazim sa stravovat zdravo, nepijem mlieko a nejem sladkosti, avsak to ocividne tiez nepomaha. Som uz naozaj bezradna a strasne sa za seba hanbim :(

nicollette12

A urcite na to nedavaj ziadny makeup ani kremy, proste nic iba oplachuj vodou zatial, to iste aj telo... ziadny sprchac nic.... chod co najrychlejsie ku koznej, toto sama nevyliecis

nicollette12

A kde je to foto? To by som chcela vidiet.... a pluzgiere? Mas ich vela naraz? To potom nie je akne.... ked sa ti to urobilo naraz a mas toho vela a aj na inych castiach tela.... nesvrbi ta to nahodou? Alebo nestipe?

RomcaPomocnica

Emilya mne velmi pomohol kokosový olej mala som podbné vyrážky ako ty a natiarala som si ich dvakrát denne kokosovým olej velmi mi to pomhlo
A ps fotka sa ti asi nenahrala

prezilsomakne

Ahoj, ak ti nic nezabera na akne tak existuju tabletky ktore sice vysusuju cele telo a maju nejake neziaduce ucinky ale po urcitej dobe by ti mali vyrazky zmiznut. Sam som ich bral a takisto aj moja sestra. Obaja teraz zijeme bez akne. Nespomeniem si teraz ako sa volali tie tabletky ale skus navstivit nejaku dobru dermatologicku a spytat sa na tie lieky.