Bolest v oblasti pravej lopatky najmä pri lezatej polohe

Príspevok v téme: Bolest v oblasti pravej lopatky najmä pri lezatej polohe
Anton23456

Dobry den. Manzelka pred 10 dnami doma padla na skrinu hlavou. Nic ju nebolelo ale isli sme na pohotovost, kde jej urobili ct hlavy(iba hrca na cele) . To bolo ok. Po 2 dnoch po páde ju zacala mierne boliet oblast v okolo lopatky na chrbte,pri polohe v lehu. Na 5 den Urobili rtg rebier a pľúc, rtg nepreukázal zlomeninu. Odvtedy (5 dni) este viac ju to boli a to pri lezani v posteli. Nemoze ani poriadne spavat, podari sa jej to az tabletou proti bolesti, ale velmi tazko. Manzelka je osteorop. pacientka tak sa pri pade bojime zlomenin. Ale ona moze chodit, pohybovat sa, zohynat sa, sediet,robit cinnosti,nema teploty. Myslite ze rtg keby bola zlomenina by to ukazal? Keby mala zlomeninu nemala by horsiu pohyblivost aj pri inych cinostiach? Problem ma hlavne vtedy ked si ma lahnut do lezatej polohy, vtedy v okoli pravej lopatky ma neznesitelnu bolest. Ci nejaky nerv to moze byt? Bolest trochu citi aj ked chce zakaslat, kychnut. Pojdeme na kontrolu. Dakujem velmi pekne za radu.

Omen

Anton, RTG zlomeninu ukáže. Tvoja manželka má s veľkou pravdepodobnosťou blokádu v dolnej krčnej chrbtici, ktorá vyžaruje bolesť medzi lopatky a je provokovaná určitou polohou, pohybom, činnosťou. Bolesti jej zmierni suché teplo a zmena polohy pri ležaní.