Ludska blcha

Príspevok v téme: Ludska blcha
erdza

PROSIM O URYCHLENU POMOC NA TELE SA MI OBJAVILI STIPANCE KTORE SOM PRIPISOVALA KOMAROM ALE BOLI VACSIE. AZ RAZ SOM SPALA V DETSKEJ A STIPANCE ZMIZLI OPAT SOM SLA SPAT DO SPALNE A STIPANCE SA ZAS OBJAVILI ZNAMI MI POVEDALI ZE BLCHA UZ SOM VSETKO VYDEZINFIKOVALA A NAPRIEK TOMU AK SA NASTAHUJEM DO SPALNE OPAT SA VSETKO OPAKUJE PROSIM PORADTE

cmuky23

Mam ties problem s blchami. Mam 6mesacnu dcerku a zatial ju nic nepostipalo ja som dostipana aj manzel.Dnes rano som nasla blchu na postely.Vcera som komplet vsetko povysavala aj tak som ju dnes nasla. Moze sa zdrziavat aj inde okrem izby v ktorej sa spi? Pisete tu ze na plachte zanechavaju cerveno fialove fliacky ale ja som nasla len cierne. Tiez to zvieratko skakalo.Moze to byt aj nieco ine?

dimenzia

mali by ste vysavat kazdy den postel aj jej okolie,aspon som citala ze vajicka povysavate na 100 per.a dospele jedince na 80.pradlo prat a hlavne zehlit.myslim si ze ked odbornici doporucuju vysoke teploty tak aj teraz ked je minus sa zrejme oplati dat prikryvky a podhlavniky na vzduch.skusame to tiez pretoze dcera doniesla domov blchu z uradu prace.mame doma aj psa ten jediny nemal ani stipanec.z toho vyplyva ze je to blcha ludska.psa mame asi 15 rokov a vzdy ked doniesol domov blchu bol postipany len on a aj som ju dokazala chytit.ludska je o to horsia ze na vas caka v posteli.nie na vasom tele.doporucuju sa casto sprchovat.kvoli vajickam.

ijka

mozu to byt aj plostice, skryvaju sa v zahyboch calunenia postele, vyliezaju v noci a saju krv. K nam prisli z bytoveho jadra. Vysavanie nepomahalo. Treba vystriekat postele vo vsetkych zahyboch calunenia prostriedkom proti lezucemu hmyzu. Mne sa osvedcil Mortein, skusit mozete Raid. Opakovat viac krat. Vela stastia.

Ivka90

Mne to asi pravdepodobne doniesol manžel z krčmy...vie mi niekto povedať, aké prípravky požiť na vystriekanie aspoň spálne, kde sa zdržavajú..???Už štyri dny vôbec nespíme s malými dvojičkami, sú celé doštípané, aj ja, hrozne to svrbí...a aj cítim, že niečo na mňa skočilo, ale neviem to nájsť ani chtiť, ani to nevidím...pomôžte niekto, čo s tým???Predchvýľou som si prešla články o blchách, a píšu, že vydržia bez stravy aj 200 dní!!! Ako to vykynožiť???
Všetko som včera povysávala-dokonca aj zástrčky, vyčistila, prala som celý deň, teraz som hodila do práčky poslednú varku, a napriek tomu, asi od polnoci sa znova rozbehol kolotoč-malé vrieskali, trhali si uši, vlasky, až okolo polo piatej od vyčerpania zaspali...a ja som nič, ale absolutne nič nevidela, sem tam sa mi zazdalo, že niečo skáče?? Už neviem, či od vyčerpania, alebo som si to vsugerovala, alebo teda naozaj sú to tie blchy...každú chvíľu som ich prehliadala, a mali začervananý celý chrbátik, a aj na tvárimali štípance, a aj ja, a nech som si išla očivyočiť, nič som nevidela, podľa mojej mamy to musím chytiť a rozúpučiť v rukách, ale ako, a čo, keď nič nevidím????Nevie niekto, ako - a čím to vystriekať, čo by na to bolo???Hlavne, že pre psy je kopu prípravkov, ale pri ľuďoch nič také - čo všetci strkajú hlavu do piesku a tvária sa akoby to neexistovalo, ako aj so všami - stými som bojovala minulý rok!!!Hrôza, ale aspoň som to videla, a vykynožela behom troch dňoch do poslednej! No stýmto si neviem rady, som úplne bezradná!!! P O MO O C !!!

charlotte

ak chces s urcitostou vediet, ci ta trapi blcha, tak si daj na postel bielu bavlnenu plachtu..blchy zanechavaju červeno-fialove malicke fliacky od svojich vyluckov.....urcite su to stipance? nemoze to byt alergia?