Ludska blcha

Príspevok v téme: Ludska blcha
erdza

PROSIM O URYCHLENU POMOC NA TELE SA MI OBJAVILI STIPANCE KTORE SOM PRIPISOVALA KOMAROM ALE BOLI VACSIE. AZ RAZ SOM SPALA V DETSKEJ A STIPANCE ZMIZLI OPAT SOM SLA SPAT DO SPALNE A STIPANCE SA ZAS OBJAVILI ZNAMI MI POVEDALI ZE BLCHA UZ SOM VSETKO VYDEZINFIKOVALA A NAPRIEK TOMU AK SA NASTAHUJEM DO SPALNE OPAT SA VSETKO OPAKUJE PROSIM PORADTE

kycusa

ahojte všetci.chcela by som sa poradit ako sa zbavit vši detskej.kupili sme uz aj niejake spreje na vlasy proti vsi,ale nic nepomaha.vždy hlava svrbi a neviem co dalej.prosim o pomoc.

walterina29

Ahojte, aj ja som mala blchu,musela skocit na mna z cigana, ked som bola na urade prace za kamoskou,co tam pracuje.Najprv som nechapala odkial mam v zime stipance najprv na nohe, vzdy boli min. 3 - 4 na priblizne rovnakom mieste.Na druhy den uz boli na krku, potom na zadku a tak to slo dokola.Tiez sme vydenzifikovali vsetko, ale nepomoze to. Dokonca som v sprche natrela od hlavy po paty sprejom na vsi,ale nezabralo to. Nakoniec sme ju museli chytit vlastnymi rukami. Bola som v praci, isla som na WC, pravdepodobne som ju zobudila,lebo blcha nikdy nejde do vlasov ale drzi sa na teplych miestach tela, moja bola asi v gatkach, tak som ju vyrusila tak ma postipala do zadku. Prisli sme domov a vsetko som zacala velmi pomaly vyzliekat vo vani.a veci som vsetky vytriasla nad vanou, az nakoniec zo svetra spadla cierna bodka do vane, tak ju moj priatel rychlo chytil a zacal pucit,az ked som pocula praskanie, vedela som ze je to ta mala mrcha. bola napita mojou krvou! od vtedy som mala pokoj. Cize zakladom je pomaly ju najst, najlepsie aj rano ked spite! a vlastnorucne zabit. drzim vam palce :-))

lala999999

Tento popis sedi na ploštice. Moja teta ich mala v byte. Všetko museli vystriekať a vyhodiť. Sedačky si museli kupiť.
V noci to vylieze a saje to krv a zostavaju také malé červené pupence ktoré svrbia.
Držím vám palce nech sa ich zbavíte ! tieto potvory si nezaslužia žiť !

kathyy

potrebujem pomoc, mame v byte blchy je to hrozne cela som dostipana najprv som si myslela ze to je nejaka alergia ale dnes som nasla 5 blch a jedna si pokojne poskakovala po koberci bohuzial je to taky koberec kde sa raz dva rozmnozia, taky ten s 5 cm chlpami tazko sa vysava :( strasne to svrby :( silne pochybujem ze to len vysavanie vyriesi, poradte mi

Bj-ko

Ahoj všetci.,chcel by som vam poradiť čo robiť ked mate v izbe blchu ludsku.,Najprv pozatvarajte dvere aby nemohla ujsť do dalšich miestnosti.,potom si kupte Sprej proti leziacemu a bodavemu hmyzu BIOLIT s dezinfekčnou prisadou.,učinosť min 2 tyždne.,začnite od rohou izby otiahnite nabytok a postupne vysavačom vysavajte všetko čo vidite a nasledne striekajte všade s tym sprejom.,odporučam otvorit okna aby ste sa neudusili a nejaky ten nahubok by tam tiež mal byť.,postupne vysavaje a hned striekajte dlažku a všetky zahyby kde by sa mohla ukrivať.,oni tie k.... maju radi zahyby kde sa zdržiava prach lebo tam nasledne kladu vajička.,ich larvy sa potom prachom živia.,všetko robte dosledne aby nemali šancu.,potom postupne prejdite pre istotu všetky izby a vysledok je okamžity.,už možte konečne spať ako pred tym pokojne.,som rad že som sa jednej zbavil.,dakujem všetkym za rady.,

sisilvia

No my máme tiež problém s blchami, po prvom týždni v škôlke mi ich syn doniesol... všimla som si to dosť neskoro..teda videla som že je doštípaný, každé ráno viac a viac.. a škrabal sa a plakal..nevedela som z čoho to je..pokial manžel na nom nenašiel blchu.. a teraz sa idem zblázniť..všetko periem na 90st. kopu oblečenia som tým zničila, lebo sa môžu prať len na nízkych teplotách... všetko žehlím...celú izbu som vystriekala biolitom a protectom proti lezucemu hmyzu, a tu aj po týždni čistenia a kynoženia tej hávede som rozpučila blchu, takže ešte žijú a neviem sa toho zbaviť..... malého už nedam do tej škôlky..ide ma z toho poraziť...čo robiť? máte nejaké skúsenosti s prostriedkami proti blchám, čo sa dávajú do zásuvky alebo tie čo vydávajú zvuky?
prosím poradte

jajka001

urcite plostice, to chce chemicky postrek, inak sa ich nezbavis, na stipance skus fenistil, chorobu by na teba nemali preniest ziadnu

vojto91

Poradte mi... Uz nejaký den co spim vo svojej posteli stale sa mi objavia nove a nove stipance. Na roznych castiach tela zhluk 2 alebo 3 a viac stipancov. Svrbia a miznú dlho aj tyzden. Hladal som na nete ci moze ist o blchy ci plostice no nie som si isty, vsetko som povysaval a chystam sa izbu aj vystriekat, prebral som veci na oblečenie všetko do nitky prekontroloval ale aj tak sa bojim opat vliez do mojej postele.. poradte mi ako sa zbavit toho co mi tam sarapatii a co na tie stipance. Najviac sa bojim toho ze na mna cosi tie ohavy prenesu.

dghsfskg

prosim vas vie mi niekto pomoct??som dostipana a umna sa to prejavuje tak ze sa sfrbim na jednom mieste a potom je z toho taky pupenec a potom scervenie...viete mi poradit ci ma ustipla blcha?? osprchovala som sa ale nasla som si este jeden stipanec...ako to u vas prebieha???