Bolest lakta :/

Príspevok v téme: Bolest lakta :/
Curtis2222222

Dobry den ,chcem sa spytat a informovat sa nakolko na nete je toho strasne moc:tenisovy golfovy laket atd...mam taky problem vzdy ked sa snazim sportovat a zapajam pri tom ruky velmi ma boli ma vnutorna strana lakta nieje to az take vazne ale omina ma to ...problem mam odjakziva tak som prestal aj sportovat ..vzdy ked prestanem bolest ustupi a zabudnem ze ma nieco bolelo a neriesim to ...no zacal som boxovat v domienke ze ved sa mi ruky nenapimaju tak by to mozno slo ...po par treningoch zase prava ruka bam ...nechal som klud a preslo mi to lavej ...wtf??!!nikdy ma nebolia obe naraz vzdy len jedna ...nieje to typicka bolest na dotik ani ma to nesvrbi ...skor to citim sko slachu nerv alebo ja uz neviem co ...nie nie niesom psycho:) zacal som to riesit u ortopeda ten mi predpisal tabletky na uvolnenie ako inak..a ze mam strecovat pred sportom ...osobne si myslim ze tam nieke pes zakopany ..navseva neur.ma este caka tak uvidim ...prosim nema stym niekto slusenost ?dalujem pekne

Curtis222222

Teraz ma to neboli neotravuje dal som si pauzu ...plus lieky od ortopeda ,co je natom zahadne je fakt ze ma bolel pravy laket :) bolest presla a aj pocas liekov ma ominal lavy laket akoby to preslo do druhej strany :)...je to dost cudne no ...teraz som v pohode v sobotu nedelu mam trening ...skusim strecing pred aj po ..potom navstivim neurologa ...:) inak je pravdou ze som nikdy nestrecoval vzdy som sa bezhlavo pustil do cvicenia a az na pokraj svojich sil ...mozno bola chyba tam ...plavanie som uz zaradil plavam 1,2krat do tyzdna ako sa podari no :) ale dik za rady aj ked vsetko som mal uz dopredu nastudovane z netu :) citam otom kazdy den ked ma to ominalo

Omen

Nastrašila? Ale no tak, Tony, nepreháňaj! : D
Potom je to svalová záležitosť - natiahnutý, presilený sval.
Lekár má pravdu! Pred (aj po každej športovej aktivity) treba dostatočne DLHÝ strečing, zahriať svaly na správnu "prevádzkovú teplotu"!
Prečo najskôr jedna a potom aj druhá ruka? Lebo box! Prílišne zaťažovanie jednej skupiny svalov, nedostatočný a nesprávny? relax, nedostatok tekutín?,...
Pridaj si k boxu vhodný doplnkový šport - plávanie,...
Svaly ti pomôže uvoľniť teplo, sauna,...
V tomto si musíš byť sám sebe lekárom. Sám nájsť to, čo robíš nesprávne. Ak ale robíš všetko správne a stav ti to zhorší, musíš box vymeniť za niečo iné.
"Nestabilita v chrbte" môže byť svalová dysbalancia, ale aj problémy s chrbticou. Pomôže opäť plávanie, ortopéd, neurológ, fyzioterapeut.

Curtis22222222

Diky za rada ..nastrasil si ma :) tento problem mi pretrvava od mlada cvicil som uz v 16a stavalo sa mi to ,,teraz mam 25 myslis ze by sa stav nezhorsil za tie roky? ...neviem akemu lekarovi mam stym ist ..obvodny mi povedal ze nestrecujem a pritom na tu ruku som tam bol asi tri krat pocas rokov...ortoped zas lieky na uvolnenie a strecing ...neviem no ale citim aj nestabilitu v chrbte moze to by hocico :/som s toho v p....

Omen

Cortis, možno si presilil ruku a natiahol si sval chybou pri športe. Ak sa stav upraví do 48 hodín, je to sval. Ak nie, máš problém s narušeným meridiánom pľúc, troch žiaričov, srdca, osrdcovníka alebo hrubého čreva. Zvyčajne za tým býva hrubé črevo.