fajcenie a zvyseny cukor

bukšo

Fajčenie nesposobuje cukrovku ale cukrovka sposobuje zapchavanie ciev a cigareta tomu napomáha značným sposobom. Preto ak nechcete prísť o nohu tak si fajčite ďalej!

herman

na obličkach,teda ľadvinkach fajčenie nie je vidieť...to skôr na plucach...u niekoho skôr u ineho neskôr až po rokoch,ale tutovka je to vždy :-)to sa netreba bať :-))

nikushka12

ja mam cukrovku a chcem sa opytat ze ked mi budu robit vysetrenieobliciek, tak ci tam bude aj to vidiet, ze raz za cas si dam jednu cigaretu.

nechapem

moj oco ma cukor 8.2 pritom fajci ako turek a pije alkohol.Lekarka mu povedala aby nepil pivo,ale aby si dal radcej poharik dobrej whisky.No pivo pije a wisky tiez ale nie poharik le pol niekedy aj celu flasu za den.A cukor mu klesol.Mal 10.4 a ma 8.2

rita

AHOJ.JA som diabetička a fajčím.Z fajčenia nedostaneš cukrovku ale cukrovka je porucha pankreasu a fajčenie pankreasu 100% škodí a robí neplechu.Takže ak prestaneš fajčiť a nasadíš správnu diétu tak to bude ok.Držím palce lebo ja s tým bojujem ale nedarí sa.

andel

Fajcenie nema vplyv na tvoj cukor, avsak kedze cukrovkari maju vysoke riziko cievnych ochoreni ako vysoky krvny tlak, tak sa im neodporuca fajcenie, pretoze to spolu s cukrovkou zvysuje risk infarktu, samotne fajceinie ti nepomoze k cukrovke, to by bol kazdy druhy clovek diabetik ;o) Avsak, ak mas zvyseny cukor, mal by si drzat dietu, malo karbohydratov (uhlovodanov), ktore sa v tele automaticky menia na glukozu. A to ze si mal nalacno zvyseny cukor, to je normalna reakcia tvojho tela, minule mi to vysvetlil moj diabetolog, ked je clovek hladny, organizmus na to reaguje, ze telo hladuje a tak pecen zacne reagovat zachranne a zo zasob produkuje do tela cukor, aby to organizmus prezil ;o) to moze byt tiez dovod zvysenej hladiny cukru, ja som to tiez nevedela a zda sa mi to dost zaujimave ;o) ti doktori predsa len vedia viac ako my ........este ze ich mame ;o)

ethel

poznám diabetikov,čo fajčia.Ak sa nad tým zamýšlaš tak to znamená,že chceš byť zdraví,nie len nemať cukrovku,ale aj slobodne dýchať.Ale ja ako fajčiarka priznávam,že je ťažké prestať a neviem či by ma cukor donútil.Každopádne by som obmedzila.