PCOS alebo syndróm polycystických ovárií

Príspevok v téme: PCOS alebo syndróm polycystických ovárií
Shtifka

Ahojte, takže som v tom, aj ja patrím do tej skupiny žien čo trpia na tento nešťastný syndróm. Prečítaného mám o tom už naozaj mnoho. K tej fraške u lekárky došlo pred tromi rokmi, ako neznalá osoba som sa nechala ukecať na HAK, dnes už pátram po inej ,,medicíne" tej prírodnej. Chcem to vysadiť, nechcem mať rozhádzaný cyklus, chcem mať menštruáciu, peknú pleť a hlavne dať mojmu mužovi syna/dcéru. Pri študovaní toho množstva zdrojov mám fakt pocit, že chcem toho veľa. Maca, gynex, vitex, wild yam, inofolic atd atd atd? niekedy sa mi o tom už sníva. Doberám posledný blister HAK a ja neviem čo bude dalej. Lekárku ani nenapadlo spraviť mi hormonálny profil a preskumať skutočný pôvod tohto ochorenia. Nik u nás doma to nemá, nemôže to byť genetikou. Stravu mám ukážkovú. Čo však robiť dalej. Baby moje máte nejaké cenné rady, kombínácie doplnkov, potravy, cvikov alebo kontakt na niekoho skveleho cez byliny a doplnky? dakujem za všetky rady

pcossdn

študujem medicínu a tiež ma PCOS, to len tak na úvod
pri tomto syndrome sa nevie presne čo presne to spôsobuje a prečo u tých konkrétnych žien (tak ako u mnohých iných chorôb/syndromoch), vie sa že majú nižšie hladiny FSH a pri každom pokuse o tvorbu vajíčka vo vaječníku nie vždy dôjde k úspešnej tvorbe tohto vajíčka (niektoré sú dokonca úplne neplodné, iné zase vyprodukujú jedno vajíčko raz za par mesiacov, preto sa často hovorí o neplodnosti), ale dokonca sa z pôvodného tkaniva kde ,,rastlo,, stane cysta ktorá sa buď plní tekutinou alebo niekedy až krvou... antikoncepcia sa predpisuje už u mladých dievčat preto, aby nedochádzalo neustále k tvorbe týchto cýst, pretože ak ich je v jednom orgáne príliš veľa, tým menej je ,,zdravého,, funkčného tkaniva a teda funkcia vaječníkov sa zhorsuje až úplne zanika...čiže ženy užívajú HAK, ktorá im vaječníky ,,zakonzervuje,, až do času, dokym budú chcieť dieťa a aby boli vôbec schopne ho mat (pri antikoncepcii totiž nedochádza k tvorbe vajicka a teda ani k tvorbe novej a novej cysty každý mesiac, čiže sa vaječníky ,,šetria,,)
samozrejme antikoncepcia ma svoje pre aj proti a je na každej ako sa rozhodne, ale je viac ako jasne, že ŽIADNE bylinky, masticky, krémy, akupunktúra, cviky nepomôžu, je mi luto, ale takto to je....hormonálnu poruchu predsa nemôžete vyriešiť mastami (!) a ak vám to niekto tvrdí, že to dokáže, tak vám klame a chce vám predať úplne zbytočný produkt, nenechajte sa nachytať a nevyhadzujte zbytočne peniaze
ak tu niekto bude tvrdiť opak, veľmi rada si vypočujem vedecky dokázaný mechanizmus účinku

Lulu85

Ahojte, mne zistili PCOS pred dvomi dňami. Menštruáciu som dostala v 14tich, bola nepravidelná, mala som vyrážky a bola som chuducka, vtedy mi gynekológ nasadil antiku, ktorú som v pohodlí brala až do mojich terajších 32 rokov, pretože som mala krásnu pleť, pribrala som a bola som so sebou max spokojná. No tento rok som si povedala, že už dosť tabletiek, predsa len toľko rokov a začala som pomaly uvažovať o bábätku. Tak som pred pól rokom vysadila a nastali problémy... zase hrozné akné, menstruacia žiadna, ochlpenie... Dala som si urobiť hormonálne testy najprv u obvodnej na hormón štítnej žľazy, ktorý bol v poriadku. Ale u ženského mi vyšiel vysoký testosterón a na sone sa syndróm potvrdil. Pre mna najlepšie možné riešenie je nasadiť znovu antiku, aj kvôli pleti, a tak. Užívala som aj Wild yam ale nezabral. Po polročnom užívaní hak mi chce gynekológ ešte urobiť znovu testy na testosterón . Je to beh na dlhé trate zrejme...