Náprava trávenia po bulímií

Príspevok v téme: Náprava trávenia po bulímií
matthiola

Ahojte. Prastila som s buliímiou mám 28, bola som v tom 8 rokov .. Mám 162cm a 47kg, a teraz mám jedálny režim jem 5x denne. ráno čaj, vločky, potom obed a k večeru jem už len jablká a pijem čaj s mliekom a takéto veci...No mám pocit stále nafúknutia, plynatosť, vkuse sa mi to jedlo vygrguje hore - už zvyk...nepohodlne sa cítim, viem že tuk som nepribrala, lebo jem normálne veci, neprežieram sa a večer sa postavím na váhu jak tehotná že dve kilá hore..no samozrejme to so mnou lomcuje ale nedám sa. čo s tým trávením? Mám pocit že veľmi lenivo mi trávi, zo všetkého ma nafukuje vyzerám jak tehotná :/ ešteže je zima a nevidím si na to pod voľným svetrom ako mi to preteká z gatí...Prosím poradte babenky čo ste sa z toho dostali, ako napraviť trávenie? (Pancreolany dávam sem tam, snažím sa čo najmenej)

matthiola

s tym pudom ako si popisala to je zaujimave aj urcite na tom nieco pravdy bude ved aj to ze nam chutia hlavne tie kaloricke veci proste mozog kaze zer kym mas :D..ale tak uz nie sme v tej dobe....teraz toho mame vsade na kazdom rohu vsetkeho..
tiez s tym ze to funguje ako droga - uplne suhlasim..perfektne si to popisala.
Ja som sa davnejsie liecila zo zavislosti na drogach, neskor prisiel alkohol z toho som sa tiez vyhrabala .....zbavila som sa aj zavislosti na cigaretach a posledna moja gula na nohe je toto...
takze urcite to dost funguje ako ta droga v mozgu...
ja sa nalepim na kazdu zavislost..asi si ten pocit stastia neviem sama inak vytvorit..

matthiola

Anamia ano ani ja nemam pocit ze si tym nieco riesim..mozno nudu,,,zabijam cas v praci lebo mam take nudne sedave zamestnanie...a sama..
dakujem za tip na knihu, skusim sa do toho ponorit ako casu mam v robote si citam vselico dneska hlavne o traveni a tak ako to pracuje cele...tak troska ma to akoby dava do reality neviem dokedy...cely den sa zalievam caro kavou so sladidlom inak neviem...a samozrejme normalne jedlo ako ranajky obed vecera....vyzeram ako plnena paprika po tej caro kave vypila som hadam aj 4litre ...... hroza...ale aspon negrciam......ochh....som zvedava ako zaucinkuju lieky. Beries lieky nejake?

Anaamia

To citove rozpolozenie myslim tak,ze uz sama seba nechapem lebo dokazem to robit ked som stastna spokojna v pohode zdeptana v strese..proste jedna myslienka vnikne do hlavy a uz to ide..ako zacarovany kruh .

Anaamia

Pocuj,ak vies po anglicky na google sa da stiahnut taka kniha Brain over binge...ako ja niesom vyliecena bulimicka no ta kniha mi dala uplne iny pohlad na chorobu.
V skratke v tej knihe pise o svojej chorobe jedna baba co trpela najprv anorexiou a bulimiou a typ liecby ako navsteva psychologia psychiatra nemocnice kong.behaviorne skupiny ze ani jedno jejnz toho nepomohlo,lebo proste tieto sposoby liecby trvrdia ze clovek trpi anorexiou/bulimou pre nejaky hlbsi vyznam ..napr nedostatok sebavedomia apodobne ..lenze ona tvrdi ze to je blbost (samozrejme nie u kazdeho) ale tvrdi to z valstnej skusenosti lebo sama nicim netrpela ani nizkym sebavedomim ani nemala nestastne detsvo alebo co lenze proste vpadla do anorexie dlho sa obmedzovala lenz eako to byva po obmedzovani sa raz prejedla a za tym nasledovalo purging -akoze kompenzacia v podobe cvicenia (u niekoho grcanim a laxativa) ..no a tymto vo svojom tele prebudila ako ten stary "zvieraci" instikt - kedysi zvoerata lovili dlho nejedli a narazovo jedli velke mnozstva jedla a toto nam niekde v podvedomi ostalo zafixovane a ona proste tento "survival" instiktk akoze instikt prezitia v sebe prebudila +jedlo drazdi v mozgu podobne receptory ako napr drogy =sposobuje ti slast,cize tvoje telo si stale pyta stale jest (teda meviem v akej si faze ale u nas co sa prejedame kvantami jedla to tak proste funguje) ..no a tym ze sa opakuje cyklus BINGE - prejedanie a PURGE - grcanie/laxativa/cvicenie/hladovka tak tym je stale tvoje telo v tomto móde + stava sa z toho nic viac len zvyk ... a zvyk je zelezna kosela ..skor by som povedala zlozvyk
Tieto nase sposoby liecby nas akokeby ospravedlnovali -lebo ja som napr u psychologicky pocuvala ze jasne ze zo dna na den sa mi nepodari prestat -a jasne ze ttooto bola pre moju hlavu akokeby zamienka na prejedenie-moj mozog automaticky si povedal ved sa prejedz ved mozes..ty si chora..das si len raz a od zajtra prestanes ..blbost ak s tym prestat tak zo dna na den..striktne..u psycjologickt som aj pocuvala sa mam vyhybat TRIGGERS to su ako spustace prejedenia lenze cim viac sa im vyhynam tym to je horsie.. treba len so sebou pracovat..prosim ak vies po anglicky obetuj svoj cas a precitaj si tu knihu
...ja neviem dokonale po anglicky ale pointu tek knihy sa mi podarilo pochopit..no a stale nieslm vyliecena..tebe to mozno pomoze..no mne to trva dlho lebo u mna su hlboke zakorenene citove situacie..neviem si s tym dat rady,tie hlasy v hlave aj tak vzdy vyhraju

Ak nie tak aspon navstevuj psychologicku..mozno ti to pomoze aspon troska. Vela stastia k ceste ku slobode...

matthiola

tak som po terapii, rano som este bola u psychiatra dostala som nove tabletky Fluoxetine vitabalans, doteraz som brala wellbutrin, ale ten nebol vhodny uz (kam chodim sa nespecializuju na ppp )
terapia bola hodinova, aj tak som to pretiahla...odchadzala som roztrasena lebo som jej vlastne povedala vsetko od mojich 11tich do 20tich kedy som sa zmietala v inych srackach ale o tom nechcem pisat..plus teda o mojej ,,vydarenej milujucej rodine,, kde som vyrastala...Takze vlastne zatial nic, len som sa rozpytvala a dalsie sedenie o tyzden..dostala som harky kde si pisem cas kedy som Co zjedla aky som mala pocit a ci som zvracala..Mam toho plne zuby, chcem zit normalne. Bolo mipovedane ze teda mam skresleny obraz o sebe tak asi chcu vydolovat kde to vzniklo...ano pravda..bolo obdobie kedy som bola silnejsia a matka s otcimom si to vsimli a ja nie..a nebola som obezna...ja som si to na sebe nevsimla...a volali ma bucifal to som mala asi 15 rokov...a bolo to z psychiatricjkych liekov co som sa tak vyjedla.....nuz rodina pomoze vela....

matthiola

oki dam....moc si uz neverim....chvilu som vydrzala a zas prisla zravka a potom strach, ze priberiem a hned von...:( a uz som dost stara aby som takto blbla :(

matthiola

Ahoj,,,neviem Ti pomôcť, sekla nesekla...držím sa pár dní a potom niečo a som v tom zas..začala som cvičiť, tým pádom telo si začalo viac pýtať...je to veľmi ťažké...zajtra mám prvú terapiu u psychológa tak uvidím kam sa posuniem...acidko skúšam už pokúšam sa udržiavať v sebe to jedlo..márne...neviem s tým seknúť...jeden deň hore druhý deň dole..:(

Lilyj

Ahoj.. Mám rovnaký problém a iba 17 rokov a bulimiu mam 3 roky... Je to zlé ale nevie nik o tom.. Je to také moje tajomstvo... Neničí ma to psychický akurát obmedzuje ale poškodzuje zdravie a túžim prestať ... A ty si spomenula že sa ti podarilo seknut.. Ako si to urobila? Radu veľmi ocením..
A k tomu zlému tráveniu... Raz som prestala asi na necelý rok a k náprave tráveniu mi pomohlo veľmi acidko - neutralizuje žalúdočné kyseliny... Odporúčam