Chronická tinzilitída a čepy

Príspevok v téme: Chronická tinzilitída a čepy
Azaryo

Zdravím, potrebujem poradiť trochu, už dlhšie ma trápi nepríjemný pocit v ústach a pocit zápachu z úst. Ja vlastne ani neviem či mi z úst zapácha, alebo si to iba neustále namýšľam. Bez žuvačky pomaly nedokážem na ľudí ani hovoriť... Doma som bol vysmiaty, že také blbosti riešim a že budem na smiech aj doktorovi, keď stým k nemu prídem + som si vyppočul ako asi nemam čo robiť keď tak sledujem a podobne, absolútne nepochopenie... Každopádne som sa to rozhodol pred mesiacom a pol riešiť a bol som u obvodnej, ktorá mi našla na mandliach bakteriu streptococus pyogenes. S tým ma potom poslala na ORL a tam mi iba potvrdili, že mám tam tú baktériu a mám chronický zápal. Nepredpísali mi žiadne ATB ani nič, a že tie mandle si môžem dať vybrať. Doma samozrejme zase nepochopenie, majú ma za idiota, pretože rozmýšľam o výbere mandlí, ževraj každému sa tam občas tvoria čepy, každému ráno smrdí z úst (asi nechápu, že je mám ten pocit celodenne...) a iné kecy... Každopádne rozhodnutie je na mne, som už dospelí a s rodičmi v podstate už nebývam, len tam mám svojich obvodných lekárov a podobne... Každopádne sám mám obavy, čo ma čaká, za 3 mesiace ma čakajú štátnice, a neviem či sa mám ponáhľať si to urobiť pred, alebo po. Ale zase po, budem musieť riešiť prácu a na PNku ma asi dlho nikto nepustí (v prípade, že zostanem v terajšej práci by to asi išlo...). V živote sa mi práve teraz objavila aj úplne úžasná žena, a sympatie sú na obi dvoch stranách, ale ja sa proste len bojím priblížiť aby mi vtedy náhodou nepáchlo z úst... Zároveň sa tak trochu obávam, že aj keď si tie mandle dám vybrať, tak stále budem mať ten pocit zápachu, pretože som si neni úplne istý, či to z väčšej miere nemám iba zo psychiky... Čepy som myslel, že ani nemám, len dneska som pred zrkadlom docela dlho stláčal mandlu a po nejakej dobe mi z nej začali vypadávať malé biele guličky, ale išli a idú von veľmi ťažko... Mal niekto podobné problémy? Ako dlho trvá to okolo chirurgického odstránenia? Objednanie sa, vybavovanie, že mám imunitu v poriadku a tak?

mjanik

zápach-najčastejšou príčinou je špatne pracujúci žalúdok (v akupunktúre hovoríme,že je prehriatý)-preliečiť trávenie a bude pokoj