Dentálna hygiena - štúdium, uplatnenie, kde najlepšie

Príspevok v téme: Dentálna hygiena - štúdium, uplatnenie, kde najlepšie
veronika0

Dobrý deň.
Možno mi budete vedieť poradiť.
Mám 24 rokov, už mám za sebou ukončenú vysokú školu-žurnalistiku. Avšak mám veľký problém s uplatnením, tak pracujem v inej oblasti.
Ale mojim cieľom bolo od 11 r. zubne lekarstvo. Avšak neprijali ma. A znova sa to vo mne prebúdza, cítim, že sa potrebujem v tejto oblasti uplatniť. Chcela by som skúsiť Dentálnu hygienu. Vedeli by ste mi poradiť či je už dent. hygienikov veľa a budem mať uplatnenie? A kde je podľa Vás najkvalitnejšie štúdium? Je to veľmi náročné štúdium, ale dá sa zvládnuť aj popri práci?
Ďakujem :)

Veronika0

VankaL
Ahoj, po čase som tu znova prišla.
Na zubarinu som nesla, nedala som si prihlášku. Urobila som prijimacky na dentálnu hygienu a študujem tam. No už teraz na začiatku sa mi veľmi nepáči prístup profesorov a mám pocit že ide tam asi len o financie.
Ak si tuto správu ešte niekedy prečítaš, prosím ta z akých dôvodov by si tam už študovať nesla?
Zobrali má aj do Prahy, ale nakoniec som sa rozhodla ostať na sr. No mala som to lepsie zvážiť.

VankaL

1.) Áno, dentálna hygiena je veľmi náročný odbor. No napriek tomu, finančné ohodnotenie tejto práce je... No bieda.
2.) Keďže na Slovensku sa DH študuje iba v Prešove, v okolí je pomerne veľké zastúpenie hygienikov. Ďalej na západ sa práca nájde :)
3.) Pracovať popri dennom štúdiu je nereálne. Už by som znova nešla študovať tento odbor, tak len toľko.. Skús ešte tú zubarinu a potom uvidíš :)