Tragédia v rodine sesternici

Omen

Nebuď zo mňa v strese! : D Tak ešte raz :

Do 30.6. 2016 platil Občiansky súdny poriadok, ktorý zakotvoval inštitút predbežného opatrenia.
Od 1.7.2016 je obdobný inštitút neodkladného opatrenia a je upravený v Civilnom mimosporovom poriadku.

Detailnejšia úprava neodkladných opatrení je v Civilnom sporovom poriadku (zákon č. 160/2015 Z. z.), podľa ktorého sa postupuje v prípade, že Civilný mimosporový poriadok, Správny súdny poriadok alebo iný zákon neustanovujú inak. ; )

Modra vlocka

Som z teba v strese! Našla som informáciu o tom, že termín "predbežné opatrenie" nepatrí nikam v civilno sporovom poriadku v ktorom je
po novom neodkladné a zabezpečovacie opatrenie. Tak? Chápať to nemusím, lebo nie som právnik a zmenám nerozumiem už vôbec. No teraz som aspoň informovaná. :D

Omen

Nerozumieš tomu. Ja nič nezavrhujem, jednoducho sa ZMENIL zákon!!! Žiadne návrhy na predbežné opatrenia sa UŽ nepodávajú, ale podávajú sa návrhy na neodkladne opatrenia!!! Toť sve.

Omen

Laura, áno! Si oprávená osoba, ktorá sa môže stať zákonným zástupcom dievčat. Ak ti na sociálke alebo advokát bude hovoriť o "predbežnom opatrení" VYMEŇ ho!!!
Táto vec sa rieši podľa Civilného mimosporového poriadku, a tak, ako som ti to uviedla v predchádzajúcom príspevku!

Laura Jurikova

Ahojte sesternica má 14rokov a má mladšiu setru ktorá má 7rokov
Môžme ju dostať aj my do starostlivosti?