Hrča na bicepse

Príspevok v téme: Hrča na bicepse
Colo

Dobrý deň, už asi pol rola ma moj kamarát hrču vo veľkosti golfovej loptičky na ruke z vnútornej strany-na bicepse. Manuálne ťažko pracuje cely život a teraz sa mu objavilo toto. Keď ma uvoľnenú ruku nie je to vidiet ale akonáhle ruku len skrci tak mu ta hrča vyskoci(navrie). Ma s tým niekto skúsenosti? K lekárovi odmieta
Ďakujem

Omen

Colo, môže sa jednať o lipóm, fibróm, ganglióm, ale aj o niečo vážnejšie. V každom prípade by mal navštíviť lekára za účelom zdiagnostikovania, príp. vybratia a odoslania na histológiu.

Colo

Áno je to fakt veľká hrča ale nemá to pravidelný tvar ako loptička ale skôr je to ako nejaký kopček-hrča ale je to nepríjemne len na pohľad...vôbec ho to zevraj neboli a tým ako skrci vystrie ruku tak mu to ako keby behalo ale stále v rovnakom mieste ... no ja mu to hovorím stále ale on hovori že to ma asi nejaký sval šľachu roztrhanu že kým to nebolo ke to Ok..už neviem čo mu mám nato povedat...

Tomas12345

Tak ak je velkosti golfovej lopticky tak je to fakt velka hrca. A hovoris teda ze ju ma uz polroka v nezmenom stave, teda sa mu to polroka nezväčšuje ? Ak by sa mu to polroka nezväčšovalo tak je pravdepodobne ze to nie je zhudny nador a s najväčšou pravdepodobnostou nejaky nezhubny, avsak tento nezhubny nador sa moze hocikedy zvrhnut na zhubny alebo sa zväčšovat a tym robit problemy a preto by tvoj kamarat mal ist na vysetrenie a pripadne operaciu.