Proteiny

Príspevok v téme: Proteiny
azgez

Dobrý deň,mám 14 rokov a cvičím,mesiac som bral proteiny a dosť som si všimol zmeny.Mám cukrovku,veľmi slabú epilepsiu a trombocytopénu.Hematologička mi povedala že stym mam prestať lebo môžem dostať trombózu v hlave.Ťažko sa mi verí lebo sú to len bielkoviny a neverim že mi bude niečo keď po každom cvičení vypijem jednu davku (250ml vody a 25g proteinu) ale prestal som stým.Mám stým pokračovať alebo pôjde to pekne aj beztoho ?

simaaaa

to pre cvicit pre zdravie som ti povedala hlavne preto aby si nebol smutny ze nebudes taky nabity ako ti typkovia co su v posilke lebo vacsina z nich berie 10 druhov steroidov a to uz so zdravim nema spolocne absolutne nic :) ale je fajn ze sa snazis pravidelne len to neprehanaj, nedavaj si zbytocne velke vahy a podobne lebo teraz budes v pohode a za 10 rokov ta bude boliet vsetko, nehovorim ti to len tak presne toto sa stalo mojmu 26 rocnemu priatelovi ktory pravidelne cvici (cvicil) asi 10 rokov a teraz ho caka prva operacia ramena a buduci rok asi dalsia... ale kazdopadne drz sa :) a k tomu proteinu este, sa skus nabuduce spytat hematologicky preco to je nebezpecne pre teba, ak to je nejaka latka ktora je obsiahnuta vo vacsine syntetickych proteinov tak skus nejaky prirodny, ja uzivam sem tam napriklad konopny protein, ktory sice nie je az taky dobry ako napr. weider, ale zas je zdravy ... ak je to zvysenym mnozstvom proteinov tak uzivaj fakt iba 1 - 1,5 g na kg tvojej vahy a jeb na chalanov co ti budu hovorit ze si davaju denne 250 g proteinov, oni budu za 10 rokov potrebovat nove oblicky :D

azgez

Díky a cvičim preto aby som vyzeral dobre :D Aj keď som niekedy unavení a vôbec sa mi nechce ale ajtak pojdem a si zacvičim

simaaaa

tak skus vylucit praskovy protein a snaz sa ziskat ho z potravy.. na denny prijem ti staci aj 1g na kg tvojej vahy, tolko bral aj Schwarzenegger :) celkovo moc vysoky prijem proteinov neni dobry pre telo a ked mas este zdravotne problemy tak to nepodcenuj... a hlavne cvic hlavne pre radost a zdravie, nie pre ego :)