Akne

Jarr

Mme sa velmi zhorsila plet okolo 19tky skúšal som kremy zinkove mydla, vitaminy, vodicky ale co mi pomohlo a teraz mam plet perfektnu je obmedzenie mlieka, paradajok a salam-udene maso na nulu, a prestal som sa uplne starat o plet max vodou a tampom pretriet.Do par mesiac uplne bez problemov. Tvoj problem je ale dobry biznis pre vsetky pripravky...

MariaC

Nie každý má akné kvôli tomu čo zjedol, ono to môže byť aj dedičné, chýba ti niečo v tele alebo pleť zanedbávaš. Ja som s akné bojovala 5 rokov a skúsila som doslova všetko. Drahú/lacnú kozmetiku, kožnú... samozrejme každý máme inú pleť ale skúsim ti poradiť... za tých 5rokov som zistila že čím viac si toho kydám na ksicht tým je to horšie. Kašli na gély peny vodičky maste možno je tvoja pleť citlivá na takéto produkty. Tiež sa vykašli na kožnú ktorá ti predpíše antibiotiká a tvoja pleť bude samí kráter. Kúp si kamilkový krém, nejaké prírodné mydlo(umývať minimálne dvakrát do dňa), nejaký peeling, fajn je garnier(alebo si vyrob z kávy a medu-použi len raz do týždňa) a skús užívať zinok. Hlavne sa nehrab v tom ksichte a nevytláčaj max biele vyrážky a servítkou a ptm hneď umy. Čierne bodky ani podkožné nevytláčaj lebo sa ti zapália a sa ti to roznesie. Ak ani to nepomôže dokúp si kvapky od energy gynex, sú aj na psychiku fajn.. ja som si ich kupovala kvôli iným problémom ale na tú pleť mi pomohli neskutočne. No a už keď si povytláčaš niečo a bude sa ti to dlho hojiť s chrastou natri si na to framykoin masť.. viem že je to na oči ale obsahuje to antibiotikum a zahojí ti chrastu do dvoch dní ako nič. Držím palce

Milan_KE

Ano doktorka je urcitew fajn. Zaroven ale doporucujem prirodne prostriedky ako napriklad zabal z modrej hliny alebo krem modra hlina. da sa kupit na sibircanka alebo su aj ine obchody. Staci pohladat.

Defcon

Doporucujem 2x denne radikalne extrakcie vsetkych komedomov. -)
Po uvedenom zakroku dezinfekcia.
A prestan blbnut s mastickami a vodickami.

nicollette12

Tak to urcite obmedz mlieko a mliecne vyrobky...tie biele bodky sa nazyvaju mliecne, uz len z toho ti dojde preco ich asi mas..... takze v prvom rade obmedz mlieko, ak mas cierne bodky tak navstiv kozmeticku, ona ti plet vycisti...ak sa to nezlepsi tak jedine kozna....

janeviemuz

no ja mam taku plet robia sa mi biele vyražky ale najviac mam čiernich bodiek to sa neda obmedzit popripade čo nejest?

nicollette12

A mysli na to, ze si aj v takom veku kedy sa ti cisti plet a ona sa potom napravi okolo 20tky, len ked to mas vazne zle tak tomu treba pomoct, aspon z estetickej stranky

nicollette12

Tak ak mas akne v zlom stave, co znamena ze to mas zapalene, hnisave, tak to musis ist ku koznej d tym...Nic ine ti nepomoze ver mi, ja som s tym toez mala problemy ked som bola mladsia a dala ma do poriadku jedine kozna.. Objednaj sa a chod tam, ona ti poradi aj ohladom stravy, da ti popripade nejake lieky na to a predpise ti vhodnu kozmetiku na plet... Vela ludi sa chce liecit samoliecbou, ale ked ti to nepomaha, tak by si mal ist urcite za lekarom... Zrejme to mas vo velmi zlom stave, chod co najskor... Za 2 tydzne uz urcite uvidis maximalne zlepsenie a aspon sa nebudes trapit, len treba dodrziavat to, co ti kozna povie...