Mam zubny kaz?

Príspevok v téme: Mam zubny kaz?
Fredy1

Ahojte, začal ma pobolievať zub, len sem tam na sekundu zaboli, už asi 2-3 dni a mam tam tmavu škvrnu, fotka v prilohe (ale podobnu mam aj na druhej strane zubov a tam ma nič neboli). Inak normalne jem aj pijem studene bez bolesti. Nikdy som kaz nemal. Mam teraz automaticky kaz a utekať za zubarom alebo mam počkať a može to byť len nejaky prechodny zapal alebo niečo? Dakujem

Modra vlocka

Odbornici vidíš tam tú malú ďurku?
Ďalej to tmavé sfarbenie pod zúbkom čo tam bije do očí ?
Tak to je kaz!

odobornici

vy ste teda odborníci ... plašiť tu ludi kaz to nieje to tmave zafarbenie sposobuje kava/caj/potraviny ale preventívne chod lekárovi ked ta bolí kaz tam moze byt aj na inom mieste..

Omen

Fredy, iste, počká to ešte pár dní.
Ak sa budeš objednávať, tak si pýtaj termín od 13 - 15 hod., to je ideálny čas na zubára. Ak pôjdeš ráno, bude ťa to viac bolieť. Zubný kaz sa ti "zrazu" nevytvoril. Do budúcna si aj ty kontroluj svoje zuby.o

Ernesto

to je kaz jak oci ... ked uz zacina boliet, tak uz nie je iba na povrchu zubnej skloviny, ale zacina zasahovat do nervu - takze rychlo k zubarovi

Fredy1

Na preventivky chodim a vždy obdivoval moje zuby, tak nechapem, ako by som mohol zrazu len tak dostať kaz. Počka to par dni? Teraz nemam čas isť zubarovi.

Omen

Áno, je to zubný kaz a áno, máš "utekať za zubárom". Na preventívky nechodíš? To, že ťa jeden zub začal bolieť, znamená, že ten kaz sa ti dostal už hlbšie do zuba.