Mam zubny kaz?

Príspevok v téme: Mam zubny kaz?
Fredy1

Ahojte, začal ma pobolievať zub, len sem tam na sekundu zaboli, už asi 2-3 dni a mam tam tmavu škvrnu, fotka v prilohe (ale podobnu mam aj na druhej strane zubov a tam ma nič neboli). Inak normalne jem aj pijem studene bez bolesti. Nikdy som kaz nemal. Mam teraz automaticky kaz a utekať za zubarom alebo mam počkať a može to byť len nejaky prechodny zapal alebo niečo? Dakujem

Tomasko987

Odporúčam si prečítať tento článok: Najčastejšie otázky o zubnom kaze. Nájdete ho tu: zapisnikzubarky.sk

Je písaný priamo zubnou lekárkou. Dozviete sa tam veľmi veľa vecí, napr. ako zubár zistí, že máte zubný kaz, ako vzniká, či je dedičný, a čí bolí.

Ernesto

rad by som doplnil, ze vrtanie kazu neboli. to bud vasi zubari zaspali dobu niekde v 90. rokoch alebo mate to stastie, ze ste u zubara nemuseli byt velmi dlho :-)

Looooooool

Joj ty z toho robis ale riadnu vedu :D príde mi to az hypochonderské. Veď jedna plomba hore dole. To by ta predsa nezabilo, ani by si nevedel že ju máš. Vrtanie bolí trošku ale dá sa to vydrzat uplne v pohodke

Fredy1

Už som hovoril, že som ešte nikdy kaz nemal, takže žiadny plombovany zub, proste daka usadenina alebo niečo. A o bolesti som mu samozrejme povedal, len som sa zabudol opytať, prečo ma to može bolieť, bol som rad, že nemam kaz. A pozeral snimku, ale staru par rokov.

odbornici

amen teda omen tmave na zube neznamena kaz vygoogli si ako vyzera kaz navyse z fotografie sa mi zda ze sa jedna o uz plombovaný zub a biela vypln ma tendenciu chytať po čase farbu ...

Omen

Fredy, zubár kaz vylúčil na základe röntgenovej snímky, však? ; ) Keď to nebol kaz, tak čo to bolo?
Zvyšky jedla, či? Spravil si chybu, že si mu o bolesti nepovedal. Tvoj zub, tvoja bolesť, tvoje rozhodnutie! Logika však hovorí, že zub, ZDRAVÝ zub NEBOLÍ!!!
Byť na tvojom mieste vyberiem sa k druhému zubárovi a odkonzultujem si to.

Fredy1

Nebol to kaz, ani mi nenapadlo opytať sa, z čoho ma to može pobolievať, ale ked to nie je kaz, tak na tom nezaleži. Dakujem za nazory.

Fredy1

Dobre, dakujem pekne. A nejde o to tmave zafarbenie, ale o tu malu čiernu škvrnu. Ako som napisal, mam podobnu aj na druhej strane a neverim, že by som mal zrazu naraz viac kazov, tak možno ani hento nie je kaz, ale ked ma ten zub občas zaboli, tak už je to asi v prdeli. :)