ako sa zistuje alergia

wasabi

z krvi ti to zistia najlepsie.. zistuju sa spcificke IgE az na 500 alergenov.. len to dlho trva... inak sa robievaju aj prick testy na ruke, no to je skor zvycajne pri dospelych ludoch

teta erika

Ano treba mat vymenny listok od svojej lekarky. Alergia sa da zistit aj z krvi, ale na ktorejkolvek (nielen na kramaroch) alergologii urobia testy v sezone. To znamena na jar alebo na jesen. Testy sa robia kvapkami na kozu a trva to asi pol hodiny kym su vysledky - ci to zcervena alebo nie.Zatial by ti mali predpisat nieco ako fenistil, alebo zodac. Moje deticky uzivali zodac a rybomunil a su uz zdravsie.

eržika

ja mám dosť velké problémy s alergiou,celá opuchnem a mám vyrážky musím ísť do nemocnice,mali by mi najprv zobrať krv až potom testovať pýtam sa niekoho kdo vie na to odpovedať,dali mi ajepipen

andula

Ahojte, chcela by som sa Vás spýtať, čo presne znamená pojem "Intenzita" a "Trieda" vo výsledkoch pri vyšetrení alergie z krvi. Ďakujem. Andula

lulkaý

aj z krvi sa da zistit na co je alergicka ale aj testy . musite ist na kramare ku imunologicke ktora nakvapka kvapky na ruku potom malou ihlickou pichcne do kvapiek asi okolo 10 minut si vas zas zavola a pozre sa ktore z kvapiek sa zaparili a podla toho vam zisti na co je vasa dcerka alergicka