Zdravotnictvo v Kosiciach

Príspevok v téme: Zdravotnictvo v Kosiciach
Lukyman

Dobry den, rad by som poziadal o radu ako platitel zdravotneho poistenia zo zakona...
Mojho rodinneho prislusnika zacalo opakovanie po istom case boliet zapastie a dostalo sa to do stavu, ze cele zapastie je nehybne, opuchnute. Kedze niekedy clovek nechce zatazovat zdravotnikov lebo je vela horsich pripadov, tak veri, ze to prejde ked si to natrie mastou. Ked vsak bolest pretrvava a posledne noci su bezsenne kvoli bolesti, zacina to byt vazne. Samozrejme na urgente (kedze to nie je priamo uraz a trva niekolko dni) vas poslu prec, lebo to vraj nie je akutny pripad. Tak sme volali ortopedovi a chceli ho navstivit. Ten vsak ma diar plny a objednava najskor o tyzden a pol. Skuste si teda predstavit, ze vas kriticky boli zapastie a mate ist na vysetretnie o tyzden a pol, pricom jednou rukou nemozete robit nic...
Klincom bola situacia ked sme uz volali na urgent v "Starej nemocnici" v Kosiciach, ze ci nas naozaj nevedia prijat. Vraj dobre ale treba vymenny listok od vseobecneho lekara. Clovek pride osobne na urgent (byvame mimo KE) a tam povedia, ze aj tak nas nezoberu lebo to nie je akutny stav...

Poradte mi, co ma clovek robit v takej situacii; ma klamat, ze sa mu to stalo pred pol hodinou alebo si to ma zranit este viac, alebo sa stazovat? Naozaj neviem...

Lukas.