Hypoteka, rodina ako vobec zvladate zivot na Slovensku??

Aliss

Nuz, nezarabam tolko, mam vyssie zarobky. Ale adekvatne tomu aj odvody haha. A zrazu po odpocitani vseho mozneho, som na hranici tvojho platu.........Vies co, ja nemam hypo, uver, ani ziadne pozicky. Ale vela cestujem, takze peniazky sa kotulaju kade tade po svete. A nemam deti este..tot som chcela auto aby som mala jednoduchsiu cestu do prace, ale povedala som si, nemam na to, nekupujem to. Mala som moznost si vziat fajn pozicku. Radsej som isla do Amsterdamu na kavu :D Letenka stala 15 eur tam aj spat, auto 5000 :D Riadim sa heslom, ze naco nemam, to nekupujem. Byt sme kupovali s priatelom tiez z nasporenych penazi. Zda sa to byt nemozne, ale ked sme od 15stich obaja makali a neminali na kraviny, da sa nasetrit do 30tky :) Inak, ak na daco nemam, nekupujem. A vdaka tomu dokazem na SR vyzit z prijmu. Dalsi priklad - kazdy otravuje, ze kedy bude svadba. Moja odpoved - ked si na nu nasetrim :) Sledujem to, ze mladi ludia chcu vsetko hrrrrrhrr. Rychlo svadba, ved rodicia zaplatia, rychlo dom, ved co tam po tom, ze splacat ho budeme do 80tky, rychlo deti, lebo ved kamosky uz maju tiez (casty argument), rychlo auto, ved snadsa nebudem prevazat mestskou/primestskou dopravou.....Podla mna musi mat clovek priority, spisat si svoje mesacne vydavky a skrtnut to, bez coho v pohode prezije - kavicky, piatkove drinciky, cigy, tony oblecenia, atd atd

Hande

existuju najomne byty..ALE! postavenie takeho bytoveho domu niečo stojí, tiez pozemok a to sa potom odrazí na cene mesačneho najmu tak ze sa taky najomny byt neoplatí, dovoliť si ho možu len ludia s platom 1000€ ↑ .. doktori a podobne..
tak v konečnom dosledku sa hypoteka oplatí viac...
lebo platit za najomny byt 500€ a platit za byt s hypo aj s energiami
200-250€ mesačne je sakra rozdiel...

ped

Mne osobne je ľúto toho jedného komentára, ale každý občas niečo trepne, len tak bez uváženia. Nikto nie je dokonalý (možno je).

ped

Mali by existovať aj také byty, ktoré si nemusíš hneď kúpiť. Isto sú aj také, to áno, ale je ich asi málo. Keby sa investovalo viac energie do vytvorenia niečoho pozitívneho, tak by sme boli na tom o dva levely vyššie, ale robte ako chcete. Samozrejme, že jeden musí byť za toho najhoršieho, to chápem, áno, to sa dá pochopiť...

MaruskaMM

No a to uz preco by sa pri vztahu, alebo manzelstve malo kalkulovat s 2 platmi, davat ich dokopy, ci cely odovzdavat partnerovi?
Kazdy prispiet na naklady rovnako a zvysok je toho, kto si to zarobil.
Nikdy by som muzovi nebrala cely plat a uz vobec by som nikdy svoj plat muzovi nedala.

Zivot na Slovensku je tazky, kazdy hlada moznosti, kde viac zarobit, alebo prist k peniazom. Problem je spravanie tohto statu, ked vidi, ze niekto ma nejake peniaze, hned mu ich zdani, vezme.

Hande

rodina to jest 2 ludia čiže dva platy napr. 1000€ a to chceš povedať ze z toho by si nevyzil,..?! resp. nevyžili?!
500€ mesačne odložiť a z 500€ sa da v pohode fungovať...

no predstav si ze ja mám príjem nižší a dokážem si odkladať aspon po 50€ mesačne... oprava* mala som nižší príjem, hypoteku som si brala s prijmom 350€ , teraz som zarabala 400€,
no a tu v zahraničí mám podstatne vyšši prijem , kedze chcem splatit uver, tak som zmenila prácu, 1000€ si odložím a z 500€ budem v pohode fungovať...

ked chceš rodinu - zmeň robotu.. ! chod zarobiť do zahraničia, aby si mohol kupiť väčší byt alebo dom, niekde na vidieku, kde je klud a zdravý vzduch sa da kupiť lacno,
a potom si tu najst robotu a zakladat si rodinu... a nemusis brať hypo..

ped

Neviem, prečo sa pri každom zvyšovaní platov musia nutne zvyšovať aj odvody... Však ono je dobré si povedať - poručené B.

Hracc

Isiel by som do inej prace. Pravdepodobne tato za 500€ ta bavi a inu nechces. Ale vedz, ze v inej (pomaly hocakej) zarobis viac a mozno ta aj zacne bavit...

Srnec28

Nezarabam 500 eur ale predsa sa vyjadrim. Odpoved na tvoju otazku je jednoducha. Nemozes vychovavat deti z takeho platu. Nevravim ze nemas na to pravo ale je to nezodpovedne.