Hypoteka, rodina ako vobec zvladate zivot na Slovensku??

topmanager

žijeme vo vlastnom byte. Za marec sme 4 členná rodina, staršie dieťa na VŠ v Bratislave, mladšie na prvom stupni základnej školy minuli 900 eúr. Nemali sme žiadne výdavky navyše.

janicka261

Vyzerá, že čoraz viac ľudí bude v podnájmoch ... Mne sa to podarilo stihnúť, kým ešte hypotéky boli v plnej výške ... Teraz? Šalenota, nedala by som to. Píšu, že max 20% ľuďom dajú 80% hypo - www.fingo.sk A zvyšok si vycucnú z prsta? .... Rodina sa nejak dá zvládnuť aj s minimálnym príjmom, pokiaľ sa proste maximálne uskromníš. Ale bývanie je dnes strašne predražené

slovenskovprdeli

Petra prave pre taketo zmyslanie sa na Slovensku nikdy nebudeme mat dobre lebo sme sprosty setrime do ponozky aj po centoch stale si len odtrhame od huby ved nejako bolo ludia maju pomaly na kazdy spotrebic v domacnosti pozicku....banky nas tlacia stale do nejakej pozicky alebo uverov a ludom krachuju zivoty.... toto sme dosiahli...

0v3cka

prestahuj sa do nejakeho mesta alebo aspon do blizkosti nejakeho. Napr v BA mas v Mekaci skoro 1000 a to to tam nikto nechce robit:

www.profesia.sk

Petrafinancie

Da sa vzdy usetrit. Len clovek potrebuje detailne rozanalizovat kde najviac mina atd...vzdy sa da najst riesenie ak sa chce. Ja osobne poznam mamicky na materskej ktore su schopne si tych 20e odkladat a cuduj sa svete po par rokoch pri dobre nastavenych podmienkach z toho mozu byt slusne peniaze. Ak potrebujete kvalitnu financnu analyzu a prist na sposob ako sa da zit lahsie, ci pomoct s uverom alebo sa naucitcsetrit staci nechat na seba kontakt a ja sa vam ozvem na mail petra.g.fin@gmail.com

sona25

Ahoj ja ta uplne chapem . Setril by clovek keby mal z coho. Ja som rada ked mi mesacne ostane 100-50 eur vynimocne nikedy 200. Ked platis najom, energie, mhd, telefon mas sa obliekat a mas este aj jest je to bieda. Nedaj boze ked mas ist zubarovi alebo sa ti pokazi pracka ci chladnicka to si mozes rovno na Slovensku zobrat pozicku! Nase slovenske platy si hroza rozmyslas ci si nove topanky kupit.

dalsi

treba vediet setrit, hospodarit s peniazmi. Co mam dvoch kamosov s rovnakym problemom, tak obaja platia nezmyselne velky pausal, casto prekrocia data, a hned platia dvakrat viac. Jeden z nich ma v oblube pit, takze co sa mu zvysi po splateni hluposti, to da do kazdovecerneho alkoholu. Druhy zas nevie hospodarit so stravnymi listkami. Nie ze by si kupil potraviny, ranajky a obed na cely tyzden za 10e, ale radsej ich vezme do drahej restyky, a len 3krat sa len naobeduje.
Samozrejme s takeho platu sa tazko zije. 500 v cistom? Ak sa chces osamostatnit, sam to takto asi nedas. Chod cez agenturu napr do ceska, daju ti ubytovanie za 50e, velmi lacne,, vlastne rovnako aj na slovensku. Uz by si osamostatneny bol, a v takych prac sa dost vela robi, nemal by si moc cas na konicky, cim vlastne by si vela nasetril. Platil by si 50e najom, a to co zjes, zvysok mas odlozeny. Si vysokoskolak, neovladas nejaky jazyk? Dalej v zahranici by si zarabal niekolkokrat viac, Asi mozno az 80% mojho okolia to tak riesi. Videl som aj ponuky prace do zahranicia, kde ovladat jazyk len vytaju, nevyzaduju, tam by si mal ubytko, relativne velky plat, a zdokonaloval by si sa v jazyku.
A ak si najdes priatelku, ako pisu, budete mat dva platy, uz to bude 1000e mesacne, a s tym sa uz da... dieta? kde sa uzivia dvaja, treti sa zmesti.(ale radsej si sprav najprv stabilne zazemie...) Si studovany, v zamestnani budes napredovat, budes zarabat viac. a podla moznosti rob to v com si bol vyuceny.