Pomozte mi

Príspevok v téme: Pomozte mi
Petrap6

Dobry vecer, uz dlhodobo mam zdravotne problemy a lekari na mna pozeraju ako na blazna. Zacalo to traviacimi tazkostami, ktore pripisujem castemu uzivaniu ATB kvoli roznym chorobam, najcastejsie islo o mocove cesty. Po tom ako sa dali do poriadku nastalo zle travenie. Schudla som prilis vela, nedari sa mi pribrat naspat, nemam chut do jedla, stolicu mam prevazne zltu, vysledky krvi z gastra poukazali na mierne zvysene IgM a malicko zvysenu lipazu, doktor to vsak uzavrel tak, ze zrejme mi niekde v tele zacina zapal a lipaza sa da tolerovat. Sono brucha a Ct s kontrastom v poriadku, test na Crohna negativny. Predpisal mi traviace enzymi. Problemy vsak pretrvavaju, vobec nepriberam aj ked jem pravidelne a aj ked nemam chut zjem normalnh porciu jedla. Par dni som mala zvysenu teplotu cca 37,4...no necitila som sa byt chorá, dnesne CRP vsak vyslo na 30. Uz neviem co mam robit, problemy trvaju uz vyse 2 rokov a ja mam z toho len neustaly stres a depresiu. Nestretli ste sa niekto s niecim podobnym? Ďakujem

Petrap6

Stitnu zlazu mam v poriadku, pred mesiacom som bola na vysetreni aj s ultrazvukom. Zvyseny bol akurat prolaktin, histaminova intolerancia nebola zistena. Dakujem za kazdu odpoved :)

Tomas12345

Tvoje problemy ze mas mierne zvysenu teplotu a napriek jedeniu nedokazes pribrat moze byt aj zo stitnej zlazy alebo trebars aj z nejakeho parazita. Ale kedze mas aj crp 30 tak mozes mat pravdepodobne aj nejaky zapal v tele mozno chronicky zapal , ale to uz musia zistit doktori. Este ma napadla aj histaminova intolerancia.

IvetIva

Petrap6, spoliehas sa na doktorov, ale oni vedia len to, co sa naucili. Je nemozne, aby vedeli kazdemu pomoct, maju tabulky pre kazdeho rovnake, ale Ty nie si ako ini ludia, si jedinecna. To, ze nevies pribrat, musis riesit sama v sebe. Nieco sa deje v Tvojom okoli, co nechces akceptovat, prijat, lebo Ty to chces inak. Potom si nervozna, padas do sebalutosti a ako mozes nieco stravit? Skus sa pozerat na okolie inymi ocami. Prijmi aj nazor, ktory nie je podla Tvojich predstav, bud mila, prijimaj veci ako su, neodmietaj a pozoruj. odloz nacas svoje postoje, zacni byt mila k rodicom, potes niekoho a pomalicky prijimaj stravu s laskou, nie so strachom. Pred kazdym jedlom si uvedom, ze Ta posilnuje a zivi. Ze je to Bozi dar len pre Teba. Zvladnes to.

Petrap6

Rozumiem tomu co sa mi snazite povedat, sama si to hovorim ze je zbytocne sa tolko sledovat, no potrebujem to vyriesit, s vahou aku mam nemam ziadnu energiu, som unavena, mrzuta, nervozna, necitim sa komfortne a od lekarov nemam ziadny rozumny dovod preco chudnem. Mozno keby ste boli na mojom mieste tiez by ste to riesili. Ostatne problemy sa daju zvladat no to, ze sa nemozete normalne najest mi v poriadku nepride.

IvetIva

Petrap, nezda sa Ti, ze sa prilis pozorujes? silou mocou chces najst nejakeho parazita, nestaci Ti, co uz mas? Zacala by som zmenou myslenia, nemozes stale hladat choroby, lebo sa budu na Teba lepit ako mravce na sirup. Zameraj sa na nieco, kde by si mohla byt uzitocna, nemysli len na seba a svoje choroby. Aby si ma nepochopila zle, nevycitam Ti nic, len sledujem Tvoje myslenie a reakcie. Skus to, uvidis, ze choroby budu cuvat. Zacni sa radovat z toho, co robis.

Petrap6

To iste trapi aj mna, mam aj rovnaku vysku a vahu :) skus sa dat otestovat na plesne alebo parazity. Pozri si aj priepustne crevo, myslim, ze po tych antibiotikach mame v tele taku paseku ze bude trvat velmi dlho, kym sa to da do poriadku. Nasla som aj zaujimavy prirodny liek berberin.

IvetIva

lali, nie si spokojna so zivotom, aky zijes. Nedokazes travit situacie, nemas v sebe radost a najradsej by si utiekla z reality.

lali171

to iste aj ja nonstop mam bud zapal mechuru alebo trubice alebo obliciek alebo nosnej dutiny vela antibiotik za rok rozhodene travenie mam 165cm a vazim 43kilo vyzeram jak anorekticka nemam chut do jedla nonstop unavena nonstop by som spala po jedle mam krce v bruchu a toci sa mi hlava.. tiez neviem co s tym