"guľatý" pes

Príspevok v téme: "guľatý" pes
Rozarka823

Ahojte.Mám psa Jack Russell teriéra a má 4 a pol roka.Vždy keď sa napije alebo tak viac napapá tak sa mu zväčší brucho...je taký guľatý alebo ako to mám povedať....u žiadneho iného psa som to nevidela....tak chcem sa spýtať či mu niečo môže byť...Bola by som vďačná ak by mi nekto ospísal...ďakujem

Biela Kobra

rozarka, tie granule vyzerajú OK.
Ale ak je zväčšenie brucha nadmerné, teda oveľa väčšie, než by malo zodpovedať množstvu prijatej potravy, tak môže ísť o intoleranciu nejakej zložky v potrave a pes je z toho nafúknutý, resp. môže mať problém s pečeňou, pankreasom a pod. a toto by už bolo treba riešiť s veterinárom. Ak sa po nažratí zaoblí len trochu, malo by to byť v poriadku. Keď s ním pôjdeš najbližšie na preočkovanie, tak sa veterinára spýtaj.

Rozarka823

Kŕmim ho granulami "Ontario".A on keď čokolvek zje tak ztučnie.Aj keď to je mäso,konzerva pre psa...čokoľvek spapá a je toho viac tak ztučnie

adolfe

a ty ked sa naješ tak sa ti nenafúkne brucho, prípadne kým nejdeš na velkú...?
je normálne ked má plné črevá že to tak vyzerá... ked sa vypotrebuje tak splasne :-D

Rozarka823

Kŕmim ho granulami "Ontario".A on keď čokolvek zje tak ztučnie.Aj keď to je mäso,konzerva pre psa...čokoľvek spapá a je toho viac

Biela Kobra

Rozárka, čím ho kŕmiš? Zrejme je to nesprávnym stravovaním. Pokiaľ mu dávaš lacné granule (granule z hypermarketov obsahujú prevažne obilniny, kukuricu, farbivá a iné aditíva, mäsa je tam max 4 % obsahu), príp. nemusia byť lacné, ale nesadnú mu, v styku s vodou môžu veľmi napučať a k tomu môže byť pes zaplynený. Skús zmeniť značku za nejakú kvalitnejšiu s vysokým obsahom mäsa. A ak nedávaš, jednu dávku mu namiesto granúl daj chudé surové mäso (hovädzie, kuracie a pod.), ktoré predtým bolo aspoň 48 hodín v mrazničke, pred podávaním rozpusti na izbovú teplotu a nakrájaj na väčšie kúsky, aby mal čo žuť. Žuvaním sa uvoľňujú sliny a tráviace enzýmy, čo mu pomôže lepšie stráviť potravu. Nedávaj mu aspoň týždeň nič iné, žiadne sladkosti, pečivo, údeniny, nič, len kvalitné granule, kúsok mäsa a čistú vodu.

Ak to nepomôže, tak to musíš riešiť s veterinárom. Môže ísť o potravinovú intoleranciu alebo o vážnejší problém.

Rozarka823

Áno...je odčervený.Lenže jemu sa toto vždy stávalo čo si pamätám.Lebo pokiaľ sa nenaje a nenapije tak je to vphohode no akonáhle sa napije alebo viac naje tak sa mu zväčší brucho a potom má brucho zarovno z hruďou.Heh...a všetci si myslia že je tučný

MaruskaMM

Ty, ked sa najes sa ti brucho nezvacsi?

Brusko zvykne byt vacsie, ak su parazity. Je odcerveny? Odcervovat treba kazde 3 mesiace.