silny menzes

skusenostHAK

chceš SKÚSENOSTI NA HAK. ????

tu ICH máš....antika ti akurat tak rozhádže hormony,.. a pokial máš teraz pravidelné a bolesti nemáš, može sa to po vysadení zmeniť...!
alebo ju chceš brať do konca života?

ja som od 13 mala pravidelne, bezbolestne kramy, slabé, pravidelné, v 19 som sla na gyndu (od 15 som mala chlapa) a aj ked som HAK neuznavala, dala som si ju napisať ani neviem prečo,..
Dr. mi povedala že je monofazycka to znamena ze nemusim si robiť stále pauzu, ze mozem mat krámy len 2-3x do roka, OK...
bolo to super...
v 22 som sa to rozhodla vysadiť, škoda penazí, s chlapom som koli práci bola tak 1x za mesiac, neoplatilo sa mi to žrať...
od kedy som vysadila narástli mi prsia o 2 čísla, rozhadzane hormony, krvacala som hocijako mimo ciklu, mesiac vkuse špinenie,
kozy ma bolia nenormálne, niekedy aj celý mesiac vkuse, od bolesti pri krámoch som zacala hnačkovať, grcať, ze mi bežne tabletky od bolesti nezaberajú, mám závraty..
rozhádzaný nepravidelné krámy...
mám 28r. a až posledný rok sa mi cyklus spravidelnil...
ked si odmyslím to že niekedy mám tak že jeden deň mám krámy, druhý den nemám, tretí den zas prídu na obed... a takto sa to ťahá...
ale ostatne príznaky ostali...

→ otázka na teba: "toto chceš?"

nicollette12

veronaaa - precitaj si nieco o antikoncepcii na internete, alebo ak mas mozno nejake kamosky co ju uzivaju tak sa opytaj...ja s nou osobne skusenost nemam, ale stacilo mi, ze vzdy ked som mala nejaky problem s cyklom alebo s bolestou, tak som od gynekologa nic ine nepocula iba antika antika antika a to ja v ziadnom pripade neuznavam...radsej budem trpiet bolestou, silnou ms a inymi vecami, ako uzivat ten patok......takze ja si myslim ze ked uz takto niekto rozmysla, tak si urob vlastny obraz o antikoncepcii a o tom, co to robi s telom...a tu na fore je dost tem zalozenych o antikoncepcii a jej nepriaznivych ucinkoch...len treba citat a pochopit....

veronaaa

Verbena- ano no uvidim co mi povie, hej dost mi to vadi uz lebo kazdu hodinu som na zachode takze to je dost narocne

veronaaa

Nicollette12- Uvidim lebo uz som z toho na nervy celkom kazdy mesiac to iste , no tak uvidim co mi povie ale dakujem aj tak ;)

verbena

ked nemáš bolesti tak bud rada,.. je to normálne , každá žena to má inak.. no ak ti to vadi možeš sa o tom porozprávať s gynekologom..

nicollette12

veronaaa - v poriadku, nic sa nestalo, a ano gynekolog ti moze predpisat antikoncepciu....kludne aj v 15, sestra mala tiez problem s menstruaciou ze jej nechodila na cas a tiez jej cca v 15 navrhol antikoncepciu...takze ano moze..ale je len na tebe ci na to prikyvnes, ja by som to nerobila ale je to tvoja vec:)

nicollette12

No kazdu hodinu musim chodit na wc a proste ma to dost obmedzuje v cinnosti lebo chodim do skoly este a dost to je neprijemne v skole potom, a moze aj mne navrhnut antikoncepciu ked mam len 15 ?