Lexaurin

Tomas12345

Philips - (Depresia je stav, kedy v mozgu chýba serotonín, noradrenalín a ďalšie látky, ktoré sú dôležité pre normálnu činnosť mozgu. Lieči sa antidepresívami) Ano mas pravdu niektore depresie vznikaju ako nedostatok urcitych latok v mozgu, ale taktiez su aj depresie ktore vznikaju ludom z toho ze sa im nedarí v zivote rozne veci, a oni su z toho nestastny, a v takychto pripadoch nie je na vine nedostatok latok v mozgu ale skor myslenie daneho cloveku. V tomto pripade teda na vyliecenie depresie staci len zmenit myslenie a najst si nejake koníčky do zivota

AnickaBe

K tomu Deprimu- podľa mna sú to vyhodené peniaze- je to síce čisto prírodný liek ale má veľmi slabý účinok a je nutné brať 6 tabliet denne čo pri cene cca 4 € za krabičku (30 ks) vychádza na 24 € mesačne a aby účinkoval je potrebné brať ho dlhodobo.
V prípade ak sa jedná o naozajstnú depresiu je na mieste vyhľadať psychiatra ktorý predpíše účinnejšie lieky a môže zároveň naordinovať psychoterapiu.

monica gazpio

Lexaurin urcite neber, je navykovy. Brala som ho po prepusteni z psychiatrie, lebo som bola v este horsom stave ako som tam prisla. P.S. Obvodna lekarka ho z casu na cas predpisuje mojej mamke udajne, vtedy, ak ma velmi vysoky tlak. Tento liek mi sice pomohol, ale iba na urcity cas, ale nastastie som ho vcas vysadila. Ked uz skus persen, alebo deprim. Persen je na baze valeriany, medovky a maty, a deprim je na baze lubovnika, ale ber ich, len ked je to nutne. Mne deprim pomohol na zly pocit.

Jana Lukacova

Philips: To, čo ste napísal by som rada uviedla viac na pravú mieru.

Áno depresia (či iné psychické problémy) je stav, ktorý môže byť dôsledkom rôznych chýbajúcich látok a ich nedostatok môže byť zapríčinený rôznymi poruchami v organizme.

Pri drvivej väčšine ľudí však je depresia dôsledkom potlačovaných emócií (nevysporiadaných tráum z minulosti), ktoré sa rovnako môžu prejaviť v tele nedostatkom týchto látok..

Sú to 2 rozdielne príčiny, ktoré psychológia/psychiatria nerozlišuje a „lieči rovnako“...

V prvom prípade medikamentózna liečba pomôže pacientovi vyliečiť sa (aj keď ja osobne nepovažujem antidepresíva, resp. iné psychoaktívne látky za tú najlepšiu voľbu), v tom druhom prípade lieky iba „tlmia“ človeka, ale príčinu neriešia.

Afrowoman

philips
Jasne ved chapem :)
Clovek chce vyskusat vsetko aby vedel aky ucinok to bude mat
Obcay to chcelo aj nieco na povzbudenie..pri depresii je najhorsia unava mozem pit kavu aj energetak ale nepomoze nic ani cvicenie

Afrowoman

philips
Jasne ved chapem :)
Clovek chce vyskusat vsetko aby vedel aky ucinok to bude mat
Obcay to chcelo aj nieco na povzbudenie..pri depresii je najhorsia unava mozem pit kavu aj energetak ale nepomoze nic ani cvicenie

philips

Afrowoman, ale Tomas ma pravdu, Lexaurin je anxiolytikum, čiže liek proti úzkosti.
Depresia je stav, kedy v mozgu chýba serotonín, noradrenalín a ďalšie látky, ktoré sú dôležité pre normálnu činnosť mozgu. Lieči sa antidepresívami, ktoré po určitej dobe užívania tieto látky v mozgu zvyšuje. A antidepresíva sú nenávykové, čo sa o Lexaurine povedať nedá.

nedostanes

Tomas12345 - Aha... Tak v tom prípade to nemohlo byť pred 2 rokmi, pretože dátum spotreby je do marca 2019.

Tak potom neviem, kedy to bolo.

Tomas12345

Alebo k nejakym inym ukludnujucim liekom ( na depresiu) ktore predavaju v lekarni a na 100 % ukludnia a uvolnia ? Dakujem

nedostanes - pokial ti ich psychiater naordinoval pred 2 rokmi tak uz je aj dost mozne ze tie lieky su v sucasnosti uz po zaruke a nemali by sa teda uzivat. Pozri datum spotreby.

Afrowoman - k takémuto lieku sa bez predpisu nedostanes, mimochodom na depresiu sa uzivaju skor antidepresiva nez lexaurin.

Mimochodom ja som uzival urcity cas Guajacuran a naozaj mal dobre ucinky, na uvolnenie, a pritom su to chemicke tabletky ale bez predpisu takze ti to volne predaju. Mimochodom Guajacuran nekombinuj s magneziom lebo magneziom zvysuje ucinky Guajacuranu. Na uzkosti je dobre dychove cvicenia a pozitivne mysleni . Kebyze ti toto nezaberie a uzkosti pretrvavaju tak fakt zajdi za tym psychiatrom ten ti predpise antidepresiva ktore sucasne aj ukludnuju a nie su navykove ako lexaurin. Mimochodom lekar ti predpise asi aj lexaurin k antidepresivam, ale povie ti ze lexaurin si mas dat len vtedy pokial je to fakt nutne a urcite to nemas jest ako lentilky.