Prejedanie ma NICI

Príspevok v téme: Prejedanie ma NICI
Marianoela

Ahojte ludia.. Moj pribeh zacina tym ze som vzdy bola "plnostihle" dieta, pubertiacka, 176 cm, 76 kg. v 16tich som schudla na 61kg ale stale som sa necitila dobre. nejedla som takmer nic a nepacila som sa sama sebe. Teraz mam 25 rokov a prakticky kazdy jeden den si hovorim, ze to dam. Uz desat rokov pomaly. behom tych 10 rokov som spravila vysku, ale nabrala kila naspat. Momentalne mam urcite vyse 75kg ale co je horsie, kazdy den sa snazim chudnut a vzdy sa prejem :( hlupostami :( kolacmi, slanym, sladkym, sirupom, maslom, grankom... najhorsie je ze sa mi to vymklo spod kontroly a ja fakt neviem ako dalej. nemam rada svoje telo. skryvam sa v ciernych a dlhych veciach. hanbim sa za seba, za svoju dlhorocnu neschopnost. a pritom som bola odhodlana asi 1000x s tym nieco robit. a aj som robila. len vzdy som zlyhala. mate niekto podobne skusenosti? ako ste sa z toho konecne dostali? pripadne kontakt na psychologa v ba, ktory vam pomohol? nici ma to, z nicoho sa netesim, nikam nechodim, necitim sa dobre, citim sa skareda a nemam ani kamosky to uz ide ruka v ruke :( prosim pomoc!

Tomas12345

Tak ono na chudnutie je najlepsie vynechat mucne jedla a sladkosti a treba sa hýbat.

Ak mas chut na sladke tak si daj namiesto toho trebars nejaku nizkaloricku zeleninu ktora ti zasyti chutove bunky ako napriklad jablko, alebo radsej kalerab, kukurica a tak.

Suzzanna

A neuvazovala si nad tym ze by si zacala chodit napr.cvicit ak so sebou nie si spokojna ? Tiez som velmi dlho mala tieto odhodlavacie stavy az kym sme si s priatelom nepovedali ze obaja by sme sa mali viac hybat kedze sme si tiez stale radi dali ,,dobre,, jedlo... tak sme zacali chodit cvicit do fitka. Ak si uvazovala aj nad touto variantou, hladam si partacku do fitka tak by si sa mohla kludne pridat. Jem zdravo odkedy cvicim a citim sa 100nasobne lepsie takze aj so stravou by som ti vedela pomoct. / som zaciatocnik v cviceni takze by sme sa mohli kludne navzajom motivovat a tahat, kedze si myslim ze to je velmi dolezite/ :) ak by si mala zaujem, napis a mozme sa potom nakontaktovat.Tiez som z BA

Gima

Tak nakupuj primerane. To, čo ťa láka k nezdravemu prejedaniu nekupuj a nahrad to zavaraninovými potravinami ako su uhorky, cibula, acidofilné mlieko, cmar alebo jogurty.

Defcon

Mne pomohlo to ked som sa vykaslal na udene, pečené, bravcovie, slaninu. Preorientoval som sa na kuracinu, morku, hovädzie. Zasadne nehladujem, najem sa kedy mam chut, sladke si dam tiez.
V podstate som brutalne obmedzil zivocisny tuk. Inak jem vsetko . Zo sladkosti som zrusil len tabulkove cokolady a zakusky s maslovou plnkou. Plus trocha pohybu, aspon turistiku alebo dlhsie vychadzky. A staci to, vaha ide dolu asi 1-2 kila mesacne.
Ovocie a zelenimu jem tak cca 2 kusy denne.
Imho, najvacsia hlupost je hladovat a chciet schudnut rychlo.