Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Tazko identifikovatelna diagnoza/ Cely rad neurcitych priznakov

Príspevok v téme: Tazko identifikovatelna diagnoza/ Cely rad neurcitych priznakov
Leonidas1313

Zdravím,

Chcem Vás poprosiť o radu, skúsenosti. Som muž, vek 26 rokov a už dva mesiace zažívam zdravotné tažkosti. Celý doterajší život som nemal vážnejšie zdravotné problémy. Všetko začalo pred dvoma mesiacmi. Predtým než to popíšem, len dodám že asi rok a pol tomu predchádzalo občasné točenie v hlave/pocity nestability. A pred dvoma mesiacmi sa u mna z plneho zdravia az na ten jeden problem zacali prejavovat rozne na prvy pohlad nesuvisiace tazkosti. Zacalo to kratkymi epizodami/navalmi nevolnosti/potenia/nahle zrychleneho tepu, ktore odzneli ale rychlo. Potom sa pridali bolesti na hrudniku bodoveho/pichlaveho typu, hlavne v oblasti lavej bradavky a pod nou ale obcasne aj na pravej strane hrudnika. Dalsie symptomy ktore sa u mna prejavili subezne alebo jeden po druhom su samovolne svalove zasklby, obcasne krce (prevazne v koncatinach ale aj na bruchu a v crevach) objavila sa aj triaska. Mam aj traviace tazkosti, hlavne hnacky, takmer hned po prebudeni, uz dva mesiace jem velmi opatrne a pomerne malo. (jedine pozitivum su zhodene kila :) ) Sem tam sa objavi palenie zahy a reflux stiav az do hrdla a to skoro nic nejem. Mam pocit ze najviac ma znepokojuje obcasny zvyseny tep (citim ze mi je zle uz pri 80/90, normalne mavam cca 60 za minutu) a arytmia (hlavne po jedle, akoby mi bolo velmi tazko a srdce potrebovalo silnejsie potlacit krv v dosledku coho mnou prejde akoby tlakova vlna... to sa stane par krat do tyzdna), najnovsie sa mi to deje v spanku, nadranom sa budim spoteny so zvysenym tepom a potom uz nemozem spat. Nasledkom tychto tazkosti sa pridali psychicke problemy a stres. Netusim ako toto cele spolu suvisi. Bol som u lekara, vsetko problemy som opisal. Absolvoval som viackrat EKG srdca bez problemov, Holter na tlak na 24 hodin bez problemov. Interne vysetrenie bez nalezu, Endokrinologicke vysetrenie kvoli uzliku na stitnej zlaze, funkcia normalna, autoimunny problem vyluceny. Taktiez rtg krcnej chrbtice, celkovo v poriadku, mierne vyrovnany tvar namiesto obluka. Uz mam za sebou dvakrat pohotovost kvoli navalom a zrychlenemu tepu kde mi lekarka povedala ze to vyzera na tetanicky syndrom...vzhladom na sirokospektralne tazkosti bez zjavnej priciny. Odvtedy (uz viac ako mesiac) beriem doplnky vapnik a horcik, vitaminy D a C kazdy den a k tomu spirulinu s chlorelou. Nespozoroval som podstatne zmeny/zlepsenie. Chcel by som len zrhnut ze jednotlive symptomy sa striedaju, kazdy den pretrvava hlavne tocenie v hlave/ pichlave, relativne mierne bolesti v oblasti hrudika (pod lavou bradavkou) a pomerne casto zvyseny tep od coho mi je potom celkovo zle. V zivote som nemal problem so srdcom, tepom ani tlakom. A velmi casto mam aj rozne traviace tazkosti, takmer po vsetkom co zjem je mi tazko a k tomu sa pridava casta hnacka (neviem ci uz z toho stresu alebo z coho) a takisto bolestive creva na mierne pritlacenia hlavne na pravej strane od pupka... Z tohto vsetkeho samozrejme vyplyva kazdodenna unava a neustale hladanie priciny tohto vsetkeho. Od lekarov som sa nedozvedel jediny preukazatelny dovod cim by to asi mohlo byt :) Hned na zaciatku pred dvoma mesiacmi mi robili aj rozbor krvi, kde bolo vsetko v poriadku, nic abnormalne az na par odchylok. Lekar sam poriadne nevie co so mnou. Od malicka som alergik a domnievam sa ze to moze suvisiet aj s tym. Aby som nezabudol, ani sam neviem ako dlho ale mam cervene hrdlo a niekedy mam pocit akoby som bol zachripnuty a casto mi opucha nosova sliznica ktora mi stazuje dychanie cez nos ale potom odpuchne. Ak ma niekto z vas skusenosti alebo nejake napady co by toto vsetko mohlo vyvolavat tak Vas prosim o radu. Neviem co by som s tym mal este urobit, bezne ambulancie som uz obehal, navyse trva veky niekde dostat termin, ale som ochotny podstupit co bude treba :) zvazoval som uz aj nejaku komlexnu zdravotnu prehliadku v sukromnych zariadeniach pripadne rozsirene laboratorne odbery hoci aj sukromne lebo tie zakladne toho vela nepovedali. Prosim poradte. Vdaka.

Omen

To by ale chyba, ak nevieš na pele ktorých drevín, tráv a bylín si alergický! Ak to nevieš, potom sa nedokážeš vyhnúť skríženým reakciám medzi inhalačnými a potravinovými alergiami.

Leonidas1313

Uzivam anithistaminikum Fixit kazdy den asi posledne dva tyzdne. Dalej obcasne Coronal, polovicku tabletky na ten busenie srdca ked uz sa to neda vydrzat lebo dost mi to vadi... pripadne namiesto Coronalu na ukludnenie tabletku neurolu, ten najslabsi aky je. Snazim sa to nebrat vobec ked nemusim. Z doplnkov Magnezium a Kalcium, Vitamin C a D. Spirulinu s chlorelou. Tieto doplnky a lieky som zacal uzivat s nastupom problemov, to je dva mesiace.

Leonidas1313

Zo zvierat to je alergia na srst psov, maciek a odskusane aj kone, ale o inych neviem, lebo som neskusal... Pele, no to by som sa musel spytat alergologicky lebo je tam toho viac, siroke spektrum bylin kvitnucich v roznych mesiacoch... Nedavno som u nej bol, zobrali mi krv na test na histaminovu intoleranciu, ale musim par tyzdnov pockat kym im to pride, no neviem ci sa da tomu testu plne doverovat tak ci tak...

Omen

Leonidas, mal by sa zájsť na alergiológiu a dať sa znova testovať. Do testov treba zahrnúť aj testy na potravinové alergie, histamínovú a laktózovú intoleranciu a celiakiu. Berieš aj nejaké lieky, doplnky stravy, ak áno, tak ich uveď.

Leonidas1313

Viem ze psychicky stres tomu nepomaha, ale v case ked tie problemy zacali som nad nicim nestresoval tak hadam ze nejaka pricina za tym je... Som alergicky na prach, roztoce, pele, zvieraciu srst a ked som bol maly mal som atopicky ekzem... to je to hlavne o com viem, nemam zistenu potravinovu alergiu ale nie je to vylucene si myslim... Dost mi to cele pripomina otravu alebo alergicku reakciu na nieco... akoby mi nieco drazdilo viacere systemy/sustavy... je to dost komplexny problem... ale neviem o tom zeby som sa niecim otravil a podobne takze netusim

Defcon

Hm, mne to vychadza na psychicke problemy. Zacal si sa prilis sledovat, chod na dovolenku, najlepsie tam, kde nie je tel.signal. a kasli na doplnky, tie funguju len ako placebo a ich pozitivny vplyv je vyvazeny ich negativnym, myslim tym zasieranie organizmu chemikaliami.