Tazko identifikovatelna diagnoza/ Cely rad neurcitych priznakov

Príspevok v téme: Tazko identifikovatelna diagnoza/ Cely rad neurcitych priznakov
Leonidas1313

Zdravím,

Chcem Vás poprosiť o radu, skúsenosti. Som muž, vek 26 rokov a už dva mesiace zažívam zdravotné tažkosti. Celý doterajší život som nemal vážnejšie zdravotné problémy. Všetko začalo pred dvoma mesiacmi. Predtým než to popíšem, len dodám že asi rok a pol tomu predchádzalo občasné točenie v hlave/pocity nestability. A pred dvoma mesiacmi sa u mna z plneho zdravia az na ten jeden problem zacali prejavovat rozne na prvy pohlad nesuvisiace tazkosti. Zacalo to kratkymi epizodami/navalmi nevolnosti/potenia/nahle zrychleneho tepu, ktore odzneli ale rychlo. Potom sa pridali bolesti na hrudniku bodoveho/pichlaveho typu, hlavne v oblasti lavej bradavky a pod nou ale obcasne aj na pravej strane hrudnika. Dalsie symptomy ktore sa u mna prejavili subezne alebo jeden po druhom su samovolne svalove zasklby, obcasne krce (prevazne v koncatinach ale aj na bruchu a v crevach) objavila sa aj triaska. Mam aj traviace tazkosti, hlavne hnacky, takmer hned po prebudeni, uz dva mesiace jem velmi opatrne a pomerne malo. (jedine pozitivum su zhodene kila :) ) Sem tam sa objavi palenie zahy a reflux stiav az do hrdla a to skoro nic nejem. Mam pocit ze najviac ma znepokojuje obcasny zvyseny tep (citim ze mi je zle uz pri 80/90, normalne mavam cca 60 za minutu) a arytmia (hlavne po jedle, akoby mi bolo velmi tazko a srdce potrebovalo silnejsie potlacit krv v dosledku coho mnou prejde akoby tlakova vlna... to sa stane par krat do tyzdna), najnovsie sa mi to deje v spanku, nadranom sa budim spoteny so zvysenym tepom a potom uz nemozem spat. Nasledkom tychto tazkosti sa pridali psychicke problemy a stres. Netusim ako toto cele spolu suvisi. Bol som u lekara, vsetko problemy som opisal. Absolvoval som viackrat EKG srdca bez problemov, Holter na tlak na 24 hodin bez problemov. Interne vysetrenie bez nalezu, Endokrinologicke vysetrenie kvoli uzliku na stitnej zlaze, funkcia normalna, autoimunny problem vyluceny. Taktiez rtg krcnej chrbtice, celkovo v poriadku, mierne vyrovnany tvar namiesto obluka. Uz mam za sebou dvakrat pohotovost kvoli navalom a zrychlenemu tepu kde mi lekarka povedala ze to vyzera na tetanicky syndrom...vzhladom na sirokospektralne tazkosti bez zjavnej priciny. Odvtedy (uz viac ako mesiac) beriem doplnky vapnik a horcik, vitaminy D a C kazdy den a k tomu spirulinu s chlorelou. Nespozoroval som podstatne zmeny/zlepsenie. Chcel by som len zrhnut ze jednotlive symptomy sa striedaju, kazdy den pretrvava hlavne tocenie v hlave/ pichlave, relativne mierne bolesti v oblasti hrudika (pod lavou bradavkou) a pomerne casto zvyseny tep od coho mi je potom celkovo zle. V zivote som nemal problem so srdcom, tepom ani tlakom. A velmi casto mam aj rozne traviace tazkosti, takmer po vsetkom co zjem je mi tazko a k tomu sa pridava casta hnacka (neviem ci uz z toho stresu alebo z coho) a takisto bolestive creva na mierne pritlacenia hlavne na pravej strane od pupka... Z tohto vsetkeho samozrejme vyplyva kazdodenna unava a neustale hladanie priciny tohto vsetkeho. Od lekarov som sa nedozvedel jediny preukazatelny dovod cim by to asi mohlo byt :) Hned na zaciatku pred dvoma mesiacmi mi robili aj rozbor krvi, kde bolo vsetko v poriadku, nic abnormalne az na par odchylok. Lekar sam poriadne nevie co so mnou. Od malicka som alergik a domnievam sa ze to moze suvisiet aj s tym. Aby som nezabudol, ani sam neviem ako dlho ale mam cervene hrdlo a niekedy mam pocit akoby som bol zachripnuty a casto mi opucha nosova sliznica ktora mi stazuje dychanie cez nos ale potom odpuchne. Ak ma niekto z vas skusenosti alebo nejake napady co by toto vsetko mohlo vyvolavat tak Vas prosim o radu. Neviem co by som s tym mal este urobit, bezne ambulancie som uz obehal, navyse trva veky niekde dostat termin, ale som ochotny podstupit co bude treba :) zvazoval som uz aj nejaku komlexnu zdravotnu prehliadku v sukromnych zariadeniach pripadne rozsirene laboratorne odbery hoci aj sukromne lebo tie zakladne toho vela nepovedali. Prosim poradte. Vdaka.

hehe1

hit pravdepodobne nieje konecna diagnoza, to byva casto nasledok niecoho ineho, na to pozor, pricina sa ale hlada tazko

ladycat88

@Omen ---> takze histamin. intolerancia sa z vysledkov potvrdila. A imunologicka povedala, ze mam teda pekny rad "sirokospektralnych" symptomov k tomu - predpokladala ju hned. A to sa posledny rok snazim jest pestro a ze zdravsie, a ked som si prebehla zakazane potraviny, skoro vsetky tie "moje zdrave" spadali do zakazanych.
Toto bude teda boj o prezitie, odstranit vsetky nebezne symptomy tou dietou.

Este mam vysetrenia kardio (holter nizky tlak!) a endokrinologia znova, hormonalne vykyvy, takze este nie som na konci diagnostikovania...

ALE : aspon uz nie som hypochonder :)
....ako si niektori znami -a aj lekari- mysleli!

mjanik

vyhľadaj akupunktúru a daj si preliečiť krčnú chrbticu,keď zmiznú chrbticové príznaky prejsť na preliečenie tráviacich orgánov.Dobre liečiteľné!!!!!

Omen

Ladycat, prejavuje sa ako alergická reakcia.

K najčastejším príznakom HIT patria :
1. príznaky v oblasti tráviaceho traktu - nauzea, vracanie, hnačky, kŕče,...
2. reakcie srdcovocievneho systému - hypotenzia, poruchy koncentrácie, rovnováhy, bolesť hlavy, návaly tepla, poruchy srdcového rytmu,...
3. dýchacie príznaky - dýchavičnosť, nádcha, slzenie,...
4. prejavy na slizniciach - svrbenie, pálenie, tŕpnutie,...

Píšem o LIEKOCH, ktoré histamín uvoľňujú a blokujú aktivitu DAO, t. z., že do tejto skupiny patrí o. i. aj NIEKTORÁ HAK-ia!

Leonidas1313

Tak kedze moje tazkosti su take roznorode, vedie ma to k takym chorobam neurcitym ako neurogenna tetania alebo histaminova tolerancia. Zatial su to len moje domnienky na zaklade symptomov ktorymi sa tieto poruchy prejavuju. Nemam nic potvrdene. Ale mam jednu novinku. Vcera som sa dozvedel o dalsej "sirokosymptomovej" poruche a to je kandidoza. Sposobuje to premnozenie kvasiniek. Je to kvasinkova infekcia ktora taktiez vyvolava symptomy vsetkeho druhu. Toto je zatial asi jedina moznost ktoru viem aj podlozit. V ustnej dutine po kvasinkach ostava povlak alebo skvrny na jazyku. Dve taketo skvrny som si nasledne na jazyku nasiel ktore tam este nedavno neboli. Skusal som aj slinny test v pohari s vodou ktory odporucaju na nete a tiez pozitivny. Malo by to znamenat ze sa vo mne premnozila kandida. Objasnilo by to aj moj najvacsi problem s dlhodobym pocitom stavu nestability/opilosti, kedze premnozene kvasinky rozkladaju sacharidy na alkohol, preto permanentna intoxikacia pri sacharidovej strave. Zaroven do toho zapadaju aj ostatne symptomy. Pichanie v hrudi, busenie srdca, drazdenie svalov a nervov, traviace tazkosti atd. Mate niekto s tymto skusenost a vyvolavala vam kandida take priznaky ako mne?

BJ_2

Hlavne nepocuvaj tie rady typu psychicke problemy, ze si sa zacal sledovat,atd... to radia ludia radi (a bohuzial aj lekari) aby sa zbavili zodpovednosti. Je to totiz jednoduche, nez hladat pricinu, co je samozrejme velmi tazke a dlhodobe patranie. Oni si myslia, ze vsetko si vsugeruvava clovek, ze vsetko je o psychike. Vzdy to radia automaticky... bez toho aby nieco o cloveku vedeli.

Napriklad, minule jeden zjedol zo srandy slimaka, lebo prehral stavku, a chytil parazity. Skoncil skoro ochrnuty, dostalo sa mu to do mozgu. Zistili to az tam, ked uz odpadaval a tak... dovtedy to samozrejme nevedeli zistit. Podla takych ako Defcon, uz ked sa mu v tele rozmnozovali parazity, a zrali mu tkaniva, on by mu nadalej daval radu ze si to vymysla, a sleduje sa, ze je to len o psychike. Nepocuvaj tento typ rady, dost ma to stve, tyto ludia, co to radia. Poznam takych, vsetko absolutne vsetko, ked clovek ochorie, je podla nich psychika, a ze sa sleduje.

ladycat88

@Omen prosim ta, a ta hit sa prejavuje ako nejaká alergia? Napr kozna ci? Ci ma nejake špeciálne prejavy sa pytam. Tiez čakám na vysledky na toto ochorenie, len som si myslela, ze to je spojené ako alaergicka reakcia vzdy. Aby si ma pochopila, napr. ako ked mas alergiu na orechy cu jahody (povedzme) tak sa vyhadzes na nejakej časti tela. Je to akergicka reakcia. Tak sa pytam, ci aj hit ma nejake špecifické reakcie určené, ze napr dam si to víno cervene, co sa bude diať? Resp. co by sa malo diať, aby som vedela, ze to je reakcia na histamin??
A este sa chcem spytat, pises o hak, ako to súvisí s hit? Neviem, preto sa pytam :-)
Dakujem Ti pekne za upresnenie.